Zwiastun "Morbius" już jest!

Dodano 2021/11/03 777 0

"Morbius" to nowy superbohaterski obraz, w którym obsadę prowadzi Jared Leto. W skład całej obsady wchodzą Matt Smith, Adria Arjona, Jared Harris, Al Madrigal, Tyrese Gibson i Michael Keaton, ponownie wcielając się w rolę Adriana Toomesa, lepiej znanego jako Sęp, ze "Spider-Man: Homecoming". Film pochodzi od reżysera "Safe House" i "Life"  Daniela Espinosy ze scenariuszem duetu, który był odpowiedzialny za "Dracula: Historia nieznana", Matta Sazama i Burka Sharplessa.

uploaded picture "Morbius" koncentruje się na doktorze Michaelu Morbiusie, naukowcu z rzadkim zaburzeniem krwi, który desperacko szuka lekarstwa przed śmiercią. Po odkryciu niebezpiecznego leczenia wykorzystującego formę wampiryzmu, Morbius zostaje uzdrowiony i nasycony nadludzkimi zdolnościami, choć także obarczony pragnieniem krwi i władzami, które go ścigają. Chociaż produkcja filmu zakończyła się tuż przed pandemią COVID-19, jego premiera została wstrzymana z powodu zamykania kin w tym czasie i decyzji studia o nadaniu priorytetu wydaniu "Venom: Let There Be Carnage".

uploaded picture Na zaledwie dwa miesiące przed premierą filmu Sony zaprezentowało nowy zwiastun "Morbiusa". Film przedstawia świeże spojrzenie na obrazy o superbohaterach prowadzon przez Leto oraz szereg odniesień i wskazówek łączących SSU, MCU i "Niesamowitego Spider-Mana". Zobaczcie nowy zwiastun poniżej:


Po tym, jak pierwszy zwiastun "Morbiusa" wskazywał na powiązania z MCU i trylogią Spider-Man Sama Raimiego  z ujawnieniem pojawienia się Sępa i grafiką wskazującą na pierwsze filmy o webslingerach, nowy film wydaje się jeszcze bardziej rozszerzać światy. Zwiastun zawiera mnóstwo rozległych ujęć lotniczych Nowego Jorku, które pomagają ustalić scenerię filmu, z jednym z nich wyraźnie przedstawiającym budynek Oscorp. Podczas gdy projekt budynku nie do końca pasuje do wcześniejszych przedstawień siedziby firmy Osbourne, projekt logo firmy jest identyczny z tym widzianym w "The Amazing Spider-Man 2" , pozornie łącząc film ze światem Marca Webba.

Charakter powiązania między MCU, SSU i poprzednimi  wszechświatami Spider-Mana pozostaje niejasny, a nowy  zwiastun "Morbiusa" jest kolejnym dowodem na tajemnicze obchodzenie się dwóch studiów ze schematami. Scena po napisach dla "Venom: Let There Be Carnage" nie wskazuje na połączenie dawnych dwóch franczyz,  a w nowym zwiastunie figuruje odniesienie do San Francisco. Tylko czas pokaże, w jaki sposób film Leto wpłynie na ten wieloświatowy schemat, gdy "Morbius" trafi do kin 28 stycznia 2022 roku.

Komentarze

Brak komentarzy