Znamy obsadę, datę premiery i tytuł nowego filmu Christophera Nolana.

Dodano 2021/10/10 277 0

Znamy obsadę, datę premiery i tytuł nowego filmu Christophera Nolana. Nowy film Christophera Nolana nosi oficjalny tytuł "Oppenheimer", ma ustaloną datę premiery w lipcu 2023 roku, a w tytułowej roli wystąpi Cillian Murphy. Uff.

Nowy film Christophera Nolana nosi tytuł "Oppenheimer", otrzymuje datę premiery oraz gwiazdę dużego formatu. Po wydaniu "Tenet" w zeszłym roku, Nolan nie tracił wiele czasu na składanie swojego kolejnego projektu. W zeszłym miesiącu ujawniono, że pracuje nad filmem z II wojny światowej o J. Robercie Oppenheimerze, człowieku odpowiedzialnym za stworzenie bomby atomowej. Projekt jest godny uwagi nie tylko dlatego, że jest kolejnym filmem Nolana, ale także dlatego, że oznacza koniec owocnej współpracy Nolana z Warner Bros. Z powodu starć o wydanie "Teneta" i jego niezadowolenia z powodu decyzji WB HBO Max, Nolan wyleciał spod skrzydeł, pod którymi spędził de facto wiele lat

uploaded picture Po wejściu na pole nowego studia, Nola mógł negocjować wszystkie warunki. I tak, zgodził się na umowę z Universal, a lista żądań obejmuje ekskluzywną premierę kinową na co najmniej 100 dni, budżet produkcyjny w wysokości 100 milionów dolarów, budżet marketingowy w wysokości 100 milionów dolarów i pełną kontrolę kreatywną. Przyznacie, że dla twórcy takie warunki to spełnienie marzeń. Ponieważ nowy projekt Nolana znalazł dość szybko nowy dom, podejrzewano, że równie szybko zostaną ujawnione nowe elementy dotyczące produkcji. Tak też się stało.


Według magazynu Deadline film Nolana o II Wojnie Światowej ma mieć tytuł "Oppenheimer" i ukaże się 21 lipca 2023 roku. Częsty współpracownik Christophera Nolana, Cillian Murphy podpisał kontrakt na rolę J. Roberta Oppenheimera, po tym zresztą, jak sam rozgłaszał o tym plotki. Produkcja Oppenheimera rozpocznie się na początku przyszłego roku.

uploaded picture Lipcowy termin "Oppenheimera" pokazuje jak pewny siebie jest Universal w swoich perspektywach. Letni czas blockbusterów zawsze był momentem dla kina Nolana. Tak zresztą było w przypadku jego poprzednich tytułów, w tym dwóch ostatnich częściach "Mrocznego rycerza" i "Incepcji". Lato to także moment, w którym pierwotnie zaplanowano premierę "Tenet" zanim ta została opóźniona z powodu pandemii Covid-19. Intrygujące jest w tym wszystkim to, że biografia Oppenheimera na papierze nie wydaje się być tak nośna jak widowiska chociażby science-fiction lub adaptacje komiksów, ale Nolan jest jednym z niewielu reżyserów, których już nazwisko stanowi swoistą franczyzę. Jego ostatni film wojenny "Dunkierka" miał również premierę w lipcu i zarobił ponad 527 milionów na całym świecie. Universal ma oczywiście nadzieję na podobne wyniki przy filmie "Oppenheimer".

uploaded picture Cillian Murphy pojawił się już w pięciu filmach Nolana, ale w "Oppenheimer" po raz pierwszy wcieli się w główną rolę. W trakcie swojej kariery udowodnił, że jest wszechstronnym aktorem i wydaje się, że będzie to dla niego mięsista rola do zbadania (i być może przyniesie mu nominację do Oscara). Nolan ma swoich faworytów do pracy, więc ciekawie będzie zobaczyć, czy jakieś bardziej znane twarze - takie jak Michael Caine lub Tom Hardy - również podpiszą się pod "Oppenheimerem". Ponieważ zdjęcia mają rozpocząć się w najbliższej przyszłości, w ciągu najbliższych kilku miesięcy powinno być więcej potwierdzeń castingowych.