"Wyprawa do dżungli 2", producenci potwierdzili, że sequel jest w fazie rozwoju. Cieszycie się

Dodano 2022/01/02 878 0

Producent "Wyprawy do dżungli" Hiram Garcia potwierdza, że sequel hitu jest w przygotowaniu. Zainspirowany uwielbianą atrakcją parku rozrywki Disneya o tej samej nazwie, "Wyprawa do dżungli" opowiada historię kapitana łodzi rzecznej, który niechętnie prowadzi naukowca przez dżunglę amazońską w poszukiwaniu mitycznego Drzewa Życia. Przygodowy film fantasy został wyreżyserowany przez Jaume Collet-Serra, a w rolach głównych wystąpili Dwayne Johnson i Emily Blunt.

uploaded picture "Wyprawa do dżungli" powstawała przez 17 lat, a rozwijana była od 2004 roku. Po wielu rewizjach produkcja w końcu została przepchnięta w 2018 roku. Początkowo planowano wydanie na lata 2019-2020, ale premiera została opóźniona z powodu COVID-19. Ostatecznie widzowie mogli zobaczyć film jednocześnie w kinach i na Disney+ 30 lipca 2021 roku. Film zarobił 220 milionów dolarów na całym świecie przy budżecie produkcyjnym wynoszącym 200 milionów dolarów. Jego sukces stanowi podstawę dla przyszłych części, sequel "Wyprawy do dżungli" został już potwierdzony, a Johnson i Blunt powtórzą swoje role.

W niedawnym wywiadzie dla magazynu Collider Garcia ujawnił, że "Wyprawa do dżungli 2" jest obecnie w fazie rozwoju. Garcia pracował nad oryginalnym filmem za pośrednictwem Johnson's Seven Bucks Productions, która współprodukowała film z Disneyem. Potwierdził, że pracują już z zespołem scenarzystów nad sequelem. Według producenta mają już działające przesłanki dla historii i tylko czekają, aż sygnał wyjścia trafi do produkcji. Powiedział również, że reżyser Collet-Serra powróci, aby sterować ekscytującym projektem. Jego komentarz:

"Mamy pomysł na to, czego chcemy dla tej historii, i jesteśmy w trakcie po prostu popychania tego i szlifowania. Ale tak, jest to ciągły proces, a my gotujemy tą pieczeń i jest w fazie rozwoju. Jest to część gry w tym biznesie, w której naszym zadaniem jako producentów jest utrzymywanie kilku pionków w ruchu, a my popychamy każdy z nich tylko trochę w górę każdego dnia. "Wyprawa do dżungli" jest jednym z tych projektów, które są priorytetem, a my spędzamy dużo czasu pchając ten głaz każdego dnia."

uploaded picture Co ciekawe, "Wyprawa do dżungli" otworzył się na mieszane recenzje z krytykami mówiącymi, że jego fabuła była wielokrotnie widziana w filmach z tego samego gatunku. Jednak widzowie pokochali film za jego przyjazną rodzinie wartość rozrywkową. Wielu widzów chwaliło również genialne występy Johnsona i Blunt. Pomimo przeciwstawnych recenzji, "Wyprawa do dżungli" jest uważana za sukces komercyjny. Biorąc pod uwagę okoliczności spowodowane pandemią, premiera filmu była hitem zarówno w kinach, jak i na Disney+. Co ważniejsze, jego osiągnięcie polega na tym, że udowodnił, że kinomani byli gotowi ponownie cieszyć się seansami w kinach, torując drogę innym filmom do pójścia w ich ślady.

Można powiedzieć, że nadchodzący sequel "Wyprawy do dżungli", który Garcia ppdkreślił jako "priorytetowy" projekt zarówno dla produkcji Disneya, jak i Johnsona, jest filmem typu make-or-break. Jeśli chemia Johnsona i Blunt znów dobrze sprawdzi się na ekranie, może zapoczątkować kolejną mega-franczyzę dla Disneya, podobnie jak "Piraci z Karaibów". Tym razem fani, miejmy nadzieję, że nie będą musieli czekać latami, zanim długo oczekiwana druga część trafi na duży ekran.

Komentarze

Brak komentarzy