Wszystko co wiemy o 9 sezonie Dextera.

Dodano 2021/08/29 575 0

W nadchodzącym dziewiątym sezonie serialu "Dexter" o pełnym tytule "Dexter: New Blood" wszechobecny Mroczny Pasażer Dextera teraz zawładnie siostrą głównego bohatera, Deb. Chodzą pogłoski, że fani w dużej mierze byli rozczarowani finałowym odcinkiem "Dextera" z 2013 roku, ale showrunner serii, Clyde Phillips (był odpowiedzialny za pierwsze cztery sezony), zapewnia, że całość powróci na właściwe tory. Michael C. Hall i Jennifer Carpenter powrócą jako Dexter i Deb, do których dołączą John Lithgow jako niesławny Trinity Killer i Jack Alcott jako syn Dextera, Harrison, teraz osoba już dorosła.

uploaded picture Szczegóły fabuły, która z pewnością zaskoczy większość widzów to usunięcie Mrocznego Pasażera Dextera Harry'ego (James Remar), ojca Dextera. Przypomnę, że był on uosobieniem jego moralnego kompasu dla wszystkich ośmiu sezonów oryginalnej serii. W zeszłym tygodniu, podczas specjalnej trasy prasowej serialu "Dexter" przedstawiciele stacji Showtime ujawnili, że Deb rzeczywiście zastąpi Harry'ego. Doprowadziło to do wielu spekulacji na temat tego, w jaki sposób zmiana może reprezentować stan psychiki Dextera na początku nowego sezonu. Showrunner Clyde Phillips postanowił przy tej okazji dorzucić kilka nowych szczegółów.

uploaded picture W rozmowie z magazynem Variety Phillips wyjaśnił w jaki sposób wskazówki Deb dla Dextera zajmą dużo więcej czasu w odcinkach. Deb zamierza uczciwie ocenić, w jaki sposób zachowanie Harry'ego wobec Dextera było obraźliwe i poprosi go, aby Dexter poniósł konsekwencje swoich działań. Zasadniczo nowy Mroczny Pasażer będzie bliższy prawdziwemu sumieniu, niż Harry był w stanie kiedykolwiek być. To, w jaki sposób odniesie się do tego Dexter dopiero się okaże. Clyde Phillips dla Variety:

"Postać Deb powiedziała wcześniej w jednym z odcinków, że w zasadzie to, co zrobił Harry, można uznać za wykorzystywanie dzieci. Zabranie swojego syna, który przeżył masakrę, a później zabijanie z nim psów w sąsiedztwie, a ostatecznie nakierowanie go, aby używał swojej siły i zabijał złych ludzi, nie był najzdrowszą terapią psychiatryczną. Myślę więc, że Deb reprezentuje ten zakątek umysłu Dextera, który wszyscy mamy i mówi: "Cóż, poczekaj chwilę. Jeśli to zrobisz, to poznaj konsekwencje, a następnie zdecyduj, czy to zrobić, czy raczej odpuścić"."

uploaded picture Jennifer Carpenter jest podekscytowana ponownym dołączeniem do serialu "Dexter" i wejściem w nową rolę, w której będzie mogła zbadać to, w jaki sposób Mroczny Pasażer nie jest tylko aniołem na ramieniu, ale aktywną postacią, która może "manipulować". Oglądanie Deb jako Mrocznego Pasażera może być szokiem dla niektórych długoletnich widzów fanów. Nadanie Dexterowi bardziej rozsądnego wewnętrznego głosu znacznie zmieni teksturę serialu, sprawiając, że wszelkie akty przemocy, które bohater może lub nie może popełnić, wydają się jeszcze bardziej wstrząsające.

Premiera 9 sezonu serialu "Dexter" już 9 listopada na stacji Showtime.

Komentarze

Brak komentarzy