"Voyagers" ze zwiastunem. Colin Farrell w akcji.

Dodano 2021/03/03 688 0

Colin Farrell należy do czołówki moich ulubionych aktorów, więc w mig dostarczam Wam informację o każdym jego nadchodzącym projekcie. "Voyagers" natomiast zapowiada się niezwykle obiecująco. Gdy dodam, że ma to być sci-fi, gatunek powoli wymierający, powinniście tym bardziej zwrócić na niego uwagę. A to dopiero początek rewelacyjnych wiadomości o filmie.

Fabuła brzmi teoretycznie dość typowo, nawet jeżeli chodzi o wymiar sci-fi. Oto 30 wyselekcjonowanych mężczyzn i kobiet udaje się na ostateczną misję, która ma przedłużyć istnienie rodzaju ludzkiego. Celem jest skolonizowanie odległej planety. Wybrani do tego celu zostali najlepsi, najinteligentniejsi, sprawni i posłuszni. Ci, którzy są rzeczywistą i jedyną nadzieją ludzkości dowiadują się niewyobrażalnego sekretu dotyczącego podróży. Wszystko się załamuje, a pasażerowie sięgają do swojej prymitywnej natury, odrzucają protokoły, uwsteczniają się w racjonalizmie.

Wydaje się więc, że  "Voyagers" będzie próbą (kolejną) zobrazowania działania społeczeństwa na przykładzie kilku jednostek odizolowanych od świata, którego de facto już nie ma. Podobny schemat rozgrywał "Władca much" (grupa dzieci rozbitków na wyspie), niemiecki "Das Experiment" z 2001 roku (i jego remaki) dotyczący Stanfordzkiego eksperymentu więziennego i wiele innych ilustrujących zmieniającą się perspektywę jednostki wobec nowych, skrajnych warunków i tworzenie się nowej władzy na tych podwalinach strachu i chaosu..

uploaded picture

Za reżyserię "Voyagers" odpowiada Neil Burger, reżyser na tyle sprawny, że może być już nazywany rzemieślnikiem. Gdy jednak prześledzimy jego filmografię, zgodnie przecież uznamy, że  "Voyagers" będzie być może jego najbardziej ambitnym projektem. Do tej pory najbardziej znanymi obrazami twórcy był wstęp do dystopijnego tasiemca, czyli film "Niezgodna" z 2014 roku. Widzowie w Polsce bardzo chwalą jego "Iluzjonistę" z Edwardem Nortonem w roli głównej, a amerykański box-office odnotował szczególnie dobre wyniki dzięki jego filmowi "Spragnieni życia". To był wszak pewniak, który jako remake francuskiego "Nietykalni" nie mógł przecież pozostać niezauważonym przez publiczność. Filmy Neila Burgera proponujemy w liście powiązanych tytułów.

uploaded picture
Neil Burger oprócz tego, że "Voyagers" reżyseruje to jeszcze napisał do swojej opowieści sci-fi scenariusz. Premiera zapowiadana jest na 8 kwietnia. Oprócz Colina Farrella na ekranie zobaczymy jeszcze co najmniej kilku wspaniałych aktorów i aktorek. Trzeba przede wszystkim wymienić Tye Sheridana, który coraz śmielej radzi sobie w kinie i rzeczywiście, z niesłabnącą ciekawością wypatruję kolejnych z nim produkcji. Ciekawostką natomiast będzie udział Lily-Rose Depp, córki Johnny'ego Deppa. Młode pokolenie wkracza do akcji i oby wiodło się im jak najlepiej. Na  "Voyagers" czekam i zacieram ręce.


Komentarze

Brak komentarzy