"Venom 2: Carnage". Zwiastun, plakat i kilka niezbędnych dla Was ciekawostek.

Dodano 2021/05/12 2235 0

Zapewne większość z Was nie lubi filmu "Venom" z 2018 roku, w którym w główną rolę wcielił się Tom Hardy. Zastanawiające jest przy okazji, że produkcja filmów wysokobudżetowych rządzi się niekiedy własnymi osobliwymi regułami. Nieważny jest więc nierzadko odbiór widzów, kiepskie wyniki kasowe i ogólny zły odzew. "Venom" zbierał kiepskie oceny wśród krytyków, kończąc w dniu dzisiejszym średnią 35/100 z recenzji dziennikarzy filmowych. Przyznacie, że to nie najlepiej. Pierwszy "Venom" wyreżyserowany przez Rubena Fleischera rzeczywiście kulał w wielu miejscach, ale dla fanów adaptacji komiksów był (jeśli wczytać się w relacje fanów postaci) dziełem naprawdę znośnym. Summa summarum studio filmowe i tak poszlo za swoimi wytycznymi i realizując podpisane wcześniej kontrakty przystąpiło do realizacji części drugiej.

uploaded picture

"Venom 2: Carnage" będzie miał swoją premierę 17 września 2021 roku. Wierzymy, że pandemia, która jest w odwrocie nie pokrzyżuje nam planów i wszyscy na "Venomie" spotkamy się w kinie. Rezyseruje specjalista od motion capture, Andy Serkis. Tak, ten sam Andy Serkis, który wcielił się w Golluma w trylogii "Władca pierścieni", Cezara w "Planecie małp" i wiele innych postaci wygenerowanych komputerowo. Co więc robi człowiek specjalista i ekspert w tak charakterystycznym aktorskim elemencie na stanowisku reżysera? Serkis ma wprawdzie na koncie jeden pełnometrażowy film, "Pełnia życia" z 2017 roku, nawet dobrze oceniany, ale przecież jedna jaskółka wiosny nie czyni. Oczywiście odpowiednio wyedukowany Andy Serkis (teatr, malarstwo, grafika, różny metody aktorskie) teoretycznie powinien sprostać zadaniu, ale przypomnę, że "Venom" jest utworem specyficznym. Przede wszystkim Serkis dostanie większy budżet, a i presja stworzona przez fanów komiksowego pierwowzoru może mieć duże znaczenie.

uploaded picture

Do roli prowadzącej wraca niezrównany Tom Hardy, który owszem, ostatnimi czasy rozmienił swój wizerunek na drobne, ale to wciąż wyjątkowo charyzmatyczny aktor. Hardy wcieli się więc w Eddiego Brocka i Venoma jednocześnie. Nauczyli się razem żyć w specyficznej symbiozie, uzupełniają się i wykorzystują wspólny potencjał. Chronią okolicę i niewinnych. Wszystko się zmienia, gdy na arenie pojawia się psychopata Cletus Kasady (tutaj wystąpi niezastąpiony Woody Harrelson). Cletusa opanowuje złowrogi symbiot Carnage. Carnage to według komiksowych scenariuszy największy wróg Venoma. Oprócz Hardy'ego i Harrelsona na ekranie zobaczymy między innymi Michelle Williams, Naomie Harris i Stephena Grahama. Zdjęcia do filmu zaczęły się 15 listopada 2019 roku, a zakończyły się 8 lutego bieżącego roku pomimo pandemii Covid-19. Do tej pory film Andy'ego Serkisa miał dwukrotnie przekładaną premierę. Liczymy na to, że obecna wrześniowa, już się nie zmieni.


Komentarze

Brak komentarzy