Tego nikt się nie spodziewał. Kontynuacja "Milczenia owiec" już w lutym.

Dodano 2021/01/13 425 0

Spieszę z wyjaśnieniem, że ta rzeczona kontynuacja jednego z najlepszych filmowych thrillerów, "Milczenia owiec", będzie serialem wyprodukowanym przez stację CBS Television. Na którą ostatecznie trafi platformę streamingową, nie wiadomo. Jest to jednak nie lada gratka, głównie ze względu na to, że po pierwsze już zapowiedź wygląda dobrze, po drugie, to przecież historia Clarice Starling, niezłomnej agentki FBI, która doprowadziła do schwytania „Buffalo Billa” (ta niewątpliwie urocza persona pojawi się również w serialu, a wcieli się w niego Simon Northwood), korzystając z pomocy innego psychopatycznego mordercy Hannibala Lectera.

Akcja w "Clarice", 10-odcinkowym serialu stworzonym przez Alexa Kurtzmana i Jenny Lumet dotyczyć będzie dalszych losów Starling, a akcja będzie umiejscowiona w 1993 roku, czyli rok po wydarzeniach z filmu Jonathana Demme'a. Premiera "Milczenia owiec" odbyła się dokładnie 30 września 1991 roku w Nowym Jorku i z miejsca zdobyła rzeszę fanów. Rzecz kultowa? Zdecydowanie tak, ale również trafiająca w czysty mainstream, głównie ze względu na dopracowany scenariusz, nietuzinkową realizację i Anthony Hopkinsa, który wcielając się w rolę inteligentnego kanibala dał kinu jedną z najbardziej wyrazistych postaci łotrów. Jego personalne rozgrywki z agentką Starling, która wchodzi na szczególny poziom interakcji z obłąkanym doktorem, do dziś robią ogromne wrażenie. Anthony Hopkins dostał za ten występ statuetkę Oscara, a widzowie mogli już niedługo po tym dostać kontynuację i prequele (zerknijcie na cały zestaw powiązanych z tym newsem tytułów).



Serial "Clarice" będzie mieć premierę 11 lutego, a pierwszy odcinek wyreżyserowała Maja Vrvilo, w której osobosiście pokładam spore nadzieję. Wprawdzie nie słyszeliście o jej szczególnych dokonaniach w branży filmowej, ale reżyseruje pojedyncze odcinki seriali telewizyjnych i dała się poznać jako solidny twórca. Jako kobieta, mam nadzieję, wniesie w świat serialu "Clarice" odpowiedni pierwiastek kobiecej perspektywy, który może tylko pomóc w uniwersum opanowanym przez zwyrodnialców. A tych, będzie miała do wyłapania Clarice całkiem sporo. Zapowiedź serialu wygląda właśnie jak kontynuacja filmu "Milczenia owiec" z całą jego stylistką i nastrojem. Starling jako agentka FBI, pisząc już zupełnie kolokwialnie utonie w robocie. Na jej drodze staną mordercy, seksualni drapieżnicy i każdy rodzaj złoczyńcy.



W głównej roli zobaczymy Rebeccę Breeds. Tą piękną, młodą i wciąż obiecującą młodą aktorkę znacie pewnie z serialu "Słodkie kłamstewka", w którym wcieliła sie w postać Nicole Gordon. Ze wcześniejszych jej występów warto wymienić popularny i u nas serial "Zatoka serc" i jej rolę Ruby Buckton. Na "Clarice" czekamy i zacieramy ręce.


Komentarze

Brak komentarzy