Tego nikt się nie spodziewał. Adam Driver i Lady Gaga w "House of Gucci" Ridleya Scotta. Pierwsze zdjęcie.

Dodano 2021/03/10 421 0

Jedni wychwalają wciąż talent Ridleya Scotta, inni wznoszą okrzyki, że jest megalomanem, który swój talent rozmienił na drobne. Zgodzić się mogę, że Ridley Scott przejawia megalomańskie zachowania, ale pasuje to idealnie do twórczego geniuszu, a tylko w ten sposób mogę o Ridleyu pisać i mówić. Jest to bowiem pewna przykra dolegliwość polskiego widza, który podłapuje choćby jeden nieprzychylny komentarz osoby, która na kinie się zna (krytyk, dziennikarz, filmowiec) i pompuje to do hejterskiego balonu niebotycznych rozmiarów. Tak jest wszak z ostatnimi obrazami twórcy włącznie (co zakrawa o nielichy żart) z ostatnią częścią obcego "Obcy: Przymierze" z 2017 roku. Zapomnieć jednak nie można (nawet jeżeli "Obcy: Przymierze" był filmem słabszym, chociaż nie był) o największych hitach Scotta (wybrane tytuły proponujemy w powiązanych do tego newsa filmach). Wymieniać można jednym tchem: "Obcy - 8. pasażer Nostromo", "Czarny deszcz", "Gladiator", "Helikopter w ogniu", "Thelma i Louise" i wiele innych. W najnowszym filmie, "House of Gucci" Scott przyjrzy się dynastii Guccich, tych Guccich, których torebki wypełniają polskie bazary. Pierwsze przymiarki do filmu o Guccich Ridley Scott robił już w 2006 roku. Teraz po ponad dekadzie plan wszedł już na realizacyjne tory. Adam Driver pracował w zeszłym roku z Ridleyem Scottem przy okazji filmu "The Last Duel" (film jest na etapie post-produkcji, a gdy będzie coś wiadomo o kolejnych szczegółach z pewnością Was poinformujemy). Lady Gaga natomiast zaliczyła bardzo udany start na wielkim ekranie w "Narodzinach gwiazdy" w 2018 roku, gdzie partnerowała Bradleyowi Cooperowi.

Film "House of Gucci" oparty został na motywach książki "Gucci: Potęga mody, szaleństwo pieniędzy, gorycz upadku" autorstwa Sary Gay Forden. Na polskim rynku tytuł ukazał się dzięki wydawnictwu Twój Styl w 2003 roku. Filmowa akcja będzie krążyła wokół zlecenia zabójstwa Maurizio Gucciego (Adam Driver). Zleceniodawczynią jest Patrizia Reggiani (Lady Gaga), a Maurizio został zastrzelony przez płatnego zabójcę w 1995 roku. Reggiani  została aresztowana w 1997 roku. Pierwotnie została skazana na 29 lat więzienia, ale została zwolniona w 2016 roku z powodu dobrego zachowania.

uploaded picture

Sama historia powstania filmu to nie lada perturbacje około produkcyjne. Na początku, w 2006 roku, do głównych ról byli brani pod uwagę Leonardo DiCaprio i Angelina Jolie. Po 2006 roku, gdy Scott odpuścił pomysł, do projektu przystąpili kolejni reżyserzy w tym Jordan Scott i Wong Kar-Wai. Dopiero w 2019 roku, do filmu na stałe już wrócił Ridley Scott, a za scenariusz zabrał się Roberto Bentivegna. Prawa do ekranizacji dzierży MGM, a reszta obsady, poza parą głównych bohaterach jest naprawdę imponująca. Prawdą jest bowiem, że z Ridleyem Scottem chce pracować każdy i z pewnością reżyser mógł przebierać w ofertach. W ostatecznym składzie zobaczymy jeszcze między innymi Ala Pacino, Jeremy Ironsa i Jareda Leto. Autorem zdjęć jest nasz rodak, Dariusz Wolski.

Na dzień dzisiejszy producenci ustalili sztywną datę premiery kinowej i jest to 24 listopada tego roku. Podobno dokładnie miesiąc po premierze drugiego tegorocznego filmu Ridleya Scotta, czyli wspomnianego "The Last Duel".

Komentarze

Brak komentarzy