Scenarzysta sequela "Teksańskiej masakry piłą mechaniczną" wyjaśnia na czym będzie polegać ciągłość franczyzy.

Dodano 2021/12/05 431 0

Fede Álvarez, który napisał historię do "Teksańskiej masakry piłą mechaniczną" z 2022 roku, wyjaśnia dokładnie, co to znaczy, że jest to bezpośrednia kontynuacja oryginału.


Fede Álvarez, który dostarczył historię do nadchodzącego rebootu Netfliksa "Teksańska masakra piłą mechaniczną",wyjaśnił, gdzie film stoi w nadrzędnej ciągłości serii. Film, którego premiera zaplanowana jest na 18 lutego 2022 roku, jest zupełnie nowym wpisem w klasycznej serii horrorów o rodzinie kanibali mieszkającej głęboko w sercu Teksasu. Został opisany jako "bezpośrednia" kontynuacja oryginału z 1974 roku, który zrodził franczyzę zawierającą 7 sequeli i rebootów w różnych kombinacjach.

Ciągłość "Teksańskiej masakry piłą mechaniczną" jest niezwykle rozległa i myląca, nawet jak na standardy długotrwałej serii horrorów. Pierwsze dwa filmy, które ukazały się odpowiednio w 1974 i 1986 roku, działają razem dość dobrze, ale "Teksańska masakra piłą mechaniczną III" z 1990 roku i "Teksańska masakra piłą mechaniczną: Następne pokolenie" z 1995 roku przywracają leatherface'a z piłą łańcuchową otoczonego zupełnie inną rodziną w nowej lokalizacji, wprowadzając nawet kult Illuminati.

Seria została następnie zrestartowana w 2003 roku, kiedy otrzymaliśmy prequel w 2006 roku. Jednak "Piła mechaniczna 3D" z 2013 roku wybrała trasę spopularyzowaną przez "Halloween" z 2018 roku i zignorował wszystkie sequele z wyjątkiem oryginalnego filmu i kontynuował tę historię dekady później. Wody zostały jeszcze bardziej zabłocone przez "Leatherface" z 2017 roku, który jest pozornie prequelem oryginału, ale nie pasuje szczególnie dobrze do żadnego z jego szczegółów.

uploaded picture Rozmawiając z magazynem Entertainment Weekly,Fede Álvarez, który był odpowiedzialny za poprzedni remake horroru "Martwe zło" w 2013 roku, wyjaśnił, gdzie ten nowy film uplasować względem pozostałych. Wyjaśnia, że "bezpośredni sequel" nie oznacza "pomija wszystko". Chce oddać szacunek częściom innych filmów z serii, które ludzie kochają, ale musiał podjąć praktyczną decyzję, biorąc pod uwagę, że franczyza "jest takim bałaganem kanonicznym". Będą tylko bezpośrednio odnosić się do oryginalnego filmu i "to ty decydujesz, kiedy i jak wydarzenia z innych filmów się zdarzają ". Cały cytat poniżej:

"Kiedy mówię "bezpośredni sequel", nie powiedziałbym, że pomija wszystko. Kiedy filmy to robią, czasami wydaje się to trochę lekceważące dla wszystkich innych filmów. Niektórzy ludzie uwielbiają "Teksańską masakrę piłą mechaniczną 2". Uwielbiam wiele rzeczy w tym filmie - jest tak zwariowany jak na tamte czasy. Ale reszta to taki bałagan kanoniczny. Myślę, że to od ciebie zależy, kiedy i jak zaakceptujesz wydarzenia z innych filmów."

"Teksańska masakra piłą mechaniczną 2022" została wyreżyserowana przez Davida Blue Garcię. W rolach głównych występuje Sarah Yarkin, Elsie Fisher, Nell Hudson i Jacob Latimore jako grupa młodych ludzi, którzy próbują tchnąć nowe życie w małe miasteczko w Teksasie i uczynić z niego hipsterską przystań. Niestety, odkryją, że znajdują się na niewłaściwym końcu piły łańcuchowej dzierżonej przez wciąż żywego Leatherface'a, granego przez Marka Burnhama.

uploaded picture Ten film sprawi, że "Teksańska masakra piłą mechaniczną" zwiąże się z serią "Halloween" przez większość czasu, gdy nowy film wymaże całą ciągłość, która pojawiła się przed nim. Lepiej zarówno dla fanów, jak i filmowców, jeśli "Teksańska masakra piłą mechaniczną" nie spróbuje przeczesać splątanej masy ciągłości serii. Jeśli film może to wszystko usunąć i dostarczyć bombę, która wstrząśnie widzami, naprawdę uhonoruje dziedzictwo oryginału bardziej niż jakikolwiek sequel fanowski.

Komentarze

Brak komentarzy