Scenariusz do filmu "Nobody 2" ("Nikt 2") jest już napisany. Reżyser ujawnia szczegóły.

Dodano 2021/06/20 748 0

Tego "Nikt" nikt się nie spodziewał. Mam nadzieję, że wszyscy czytelnicy są już po seansie tegorocznego filmu "Nobody" ("Nikt") z Bobem Odenkirkiem w roli głównej. Przypomnę, że w nawiązaniu do klasycznych tytułów kina akcji i bohaterów pokroju Harry'ego Taskera (Arnold Schwarzenegger) w "Prawdziwych kłamstwach" Jamesa Camerona, czy Samanthy Caine (Geena Davis) z "Długiego pocałunku na dobranoc" Renny'ego Harlina, "Nikt" był niejako kontynuatorem tych pomysłów. Bohaterem był szary obywatel ze swoim szarym, nudnym życiem. Jednak pod płaszczykiem tych zwykłych spraw (żona, dzieci, praca) kryła się tajemnica. Hutch Mansell (Bob Odenkirk) bowiem jest tajnym agentem, który posiadł wszystkie te mordercze tajniki zabijania, ale miał w pewnym momencie dość, odwiesił mundur do szafy, broń schował pod łóżkiem i wiedzie życie spokojnego sąsiada. Czyżby? Teoretycznie tak, ale gdy przychodzi pora i trzeba wziąć się do roboty, Hutch dobywa broń i staje na wysokości zadania.

uploaded picture Reżyserem pierwszej części był Ilya Naishuller, reżyser rosyjskiego pochodzenia. Nie muszę chyba przypominać, że "Nikt" był filmem wyjątkowo mocno wyczekiwanym, bo Ilya Naishuller dał nam jeden z ciekawszych i bardziej oryginalnych filmów akcji, czyli "Hardcore Henry". Wszyscy więc czekali na kolejny film Rosjanina i doczekali się obrazu ze wszech miar pełnokrwistego. Teraz Ilya Naishuller potwierdza, że scenariusz "Nobody 2" ("Nikt 2")  jest już napisany. Termin "kuć żelazo póki gorące" powinien być jak najbardziej użyty, bo "Nikt" z budżetem 16 milionów dolarów zarobił 26 milionów dolarów, co przy okresie pandemicznym, okrojonej dystrybucji (głównie platformy VOD) daje wynik bardzo dobry. Natomiast już w kwietniu, główny scenarzysta "Nikt", czyli Derek Kolstad, ujawnił, że ma już zaplanowaną scenę otwarcia drugiej części!

W rozmowie dla portalu JoBlo, Ilya Naishuller ujawnił, że scenariusz do sequela jest już napisany. Wprawdzie nie ma jeszcze ogólnego zarysu fabuły, ale po słowach cytowanych poniżej, jesteśmy w jak najlepszych nastrojach:

"Istnieje wiele historii, które można opowiedzieć na tym świecie z postacią Hutcha. Wiem, że Derek Kolstad rozpoczął pracę nad sequelem. Kiedy to się stanie, czas pokaże, ale wszystkie niezbędne nasiona zostały już posadzone"

uploaded picture W wywiadzie padło jeszcze wiele interesujących pytań, choćby o to, czy czy Connie Nielsen, która w filmie wcieliła się w żonę Hutcha, Beccę, będzie częścią akcji. Naishuller odparł, że ten pomysł to pewnie tylko kwestia pieniędzy. My się cieszymy, bo scenarzysta Derek Kolstad ma przecież dryg to kreowania całych uniwersów. To przecież nikt inny jak Derek Kolstad jest odpowiedzialny w głównej mierze za sukces serii "John Wick" (napisał scenariusz do wszystkich trzech części i jest scenarzystą kolejnych dwóch). My oczywiście zacieramy ręce.

Komentarze

Brak komentarzy