Quentin Tarantino chce zrobić wielojęzyczny western. Jest nawet zarys fabuły!

Dodano 2021/10/20 380 0

Quentin Tarantino zapowiada nowy projekt, który obejmuje wielojęzyczną obsadę z gatunku Spaghetti Western – ale nie jest to jego dziesiąty i ostatni film.


W świecie, w którym większość wiadomości o popkulturze jest starannie trzymana w tajemnicy, aby można je było wykorzystać w najbardziej odpowiednim momencie, Quentin Tarantino jest jak szczególnie chaotyczny i dziki powiew świeżego powietrza. Uaktualnianie wiadomości o Quentinie Tarantino jest prawie niemożliwe do wykonania, ponieważ za każdym razem mówi coś o swoich planach na przyszłość i różni się to bardzo od jakiejkolwiek ostatniej rzeczy, o której już wcześniej wspominał.

Miał swego czasu zamiar zrobić jeszcze jeden film, który miał należeć do uniwersum Star Treka, a potem powiedział, że właśnie kończy przygodę z filmami. W pewnym momencie powiedział, że zrobi kolejnego "Kill Billa" i mówiono nawet o 20-godzinnej wersji "Pewnego razu… w Hollywood". Mogłoby to sprawić, że Netfliksowa wersja "Nienawistnej ósemki" byłaby przyjemnym spacerem po zaśnieżonym parku.
uploaded picture Idealny przepis na zostanie Quentinem Tarantino powinien obejmować wysoki poziom ekscentryczności (w dobry sposób), aby przetworzyć wszystko, co jego mózg ma do zaoferowania w ciągu jednego życia. Niezależny filmowiec bywa na czołówkach gazet, nawet gdy nie jest zajęty planem filmowym. Od lat mówi o ograniczeniu liczby filmów, które robi. Tarantino twierdził, że w swoim życiu wyreżyseruje tylko 10 filmów, a 9 z nich już się skończyło. Okazuje się, że teraz chce nakręcić film Spaghetti Western, ale nie jako dziesiąty (ten zapowiadany jako ostatni).

Kto od początku śledził Quentina Tarantino, zna jego obsesję na punkcie gatunku gangsterskiego i wie, jak doskonale odnajduje w nich odpowiednią ilość dramatyzmu. Jeśli zagłębisz się mocniej w jego pracę, dowiesz się, jak inspiruje go kino i ile inspiracji czerpie z klasyków, które podziwia. Teraz, zgodnie z jego ostatnim wywiadem na Festiwalu Filmowym w Rzymie, mówi o swoim kolejnym pomyśle na film, ale to nie będzie dziesiąty obraz.

uploaded picture Jak podaje Screenrant, Quentin Tarantino wyznał, że chce nakręcić film Spaghetti Western, w którym wszystkie postacie mówią innym językiem. Pytanie dotyczyło tego, czy jest gotowy na "Kill Bill 3", na co powiedział: „Dlaczego nie?” Ale wcześniej dodał, że chce zrobić komedię.

Meksykański bandido jest Włochem, bohater jest Amerykaninem, zły szeryf jest Niemcem, meksykańska dziewczyna z saloonu jest Izraelką”, tak to opisał, mówiąc, że aktorzy będą musieli tylko pomyśleć: „Ok, kiedy ja skończyłem mówić, wtedy mogę mówić”. Różnorodność sprawia, że brzmi to tak, jakby miał wielką frajdę z przedstawienia tego pomysłu, nawet jeśli niekoniecznie widzi to jako film, więc… zobaczymy.

Komentarze

Brak komentarzy