Pięć najlepszych propozycji na dzisiejszy wieczór. Halloween z horrorami z tego roku!

Dodano 2021/10/31 1281 0

Wprawdzie końcówka roku z pewnością przyniesie jeszcze wiele wspaniałych tytułów (oby), to halloweenowy wieczór zobowiązuje nas do wskazania kilku chociaż propozycji na spędzenie miłego wieczoru w strachu. Jakość horroru to rzecz niezwykle subiektywna, ale "dobry" horror to dobry horror i zawsze się wybroni przed malkontentami, zatem zapraszamy na naszą małą wyliczankę. Oto pięć horrorów wyprodukowanych w tym roku, na które z pewnością powinniście zwrócić uwagę i rychło się z nimi zapoznać. Lista z nimi jest powiązana z tym wpisem (poniższe miejsca zupełnie przypadkowe i proszę się nimi nie sugerować)
uploaded picture Candyman

Horror "Candyman" o zjawiskach nadprzyrodzonych  jest bezpośrednią kontynuacją filmu z 1992 roku o tym samym tytule i podąża za Anthonym, który wraca do gentryfikowanej dzielnicy Cabrini, gdzie odkrywa prawdę o Candymanie. Sequel wprowadza kilka innowacyjnych zmian w oryginalnym "Candyman", takich jak przekształcenie Candymana w rodzaj lokalnego bohatera, jednocześnie aktualizując klasykę na współczesność. Wykorzystując elementy komentarza społecznego z oryginału, sequel jest w stanie opowiedzieć istotną i aktualną historię.

uploaded picture Nie oddychaj 2

Sequel horroru "Nie oddychaj" rozpoczyna się wiele lat po oryginale i podąża za Normanem, który próbuje żyć spokojnym życiem z dziewczyną, którą rzekomo adoptował. Ale jego podstęp zostaje zakłócony, gdy dziewczyna zostaje porwana, zmuszając go do opuszczenia domu, aby ją znaleźć. Podczas gdy sequel pozostawił fanów z wieloma pytaniami bez odpowiedzi i nie został tak dobrze przyjęty jak oryginał, dokonuje interesujących wyborów i prowadzi franczyzę w zupełnie innym kierunku, zmieniając ustawienie i wprowadzając więcej akcji do filmu.

uploaded picture Krwawe niebo

Brytyjsko-niemiecki film Netfliksa "Krwawe niebo" opowiada o kobiecie z ciężką chorobą, która znajduje się na pokładzie samolotu porwanego przez terrorystów. Jednak porywacze szybko zdają sobie sprawę, że jej choroba nie jest tym, czym się wydaje."Krwawe niebo" to świetny thriller lotniczy, który wykorzystuje klaustrofobiczną scenerię, aby zmaksymalizować emocje. Jest to efektowny film z pojedynczą lokalizacją, który realizuje proste, ale pomysłowe założenie na wysokim poziomie. Zawiera świetny zwrot akcji, który sprytnie wykorzystuje podgatunek horroru, aby odróżnić ten film od innych podobnych obrazów.

uploaded picture Ulica Strachu - część 1: 1994


Netflix uruchomił ambitną i wyjątkowo udaną trylogię "Ulica strachu" z "Ulica Strachu - część 1: 1994" w tonacji slashera z lat 90., który podąża za grupą nastolatków, którzy próbują znaleźć sposób na złamanie starożytnej klątwy, zanim zostaną zabici przez morderców. Jako pierwsza część trylogii, film wykonuje skuteczną robotę, przedstawiając świetne postacie z "Ulic strachu" i wydarzenia, które ucielieśniają nasze koszmary. Z nostalgicznym klimatem i zabawnym tonem slasherów, film jest zabawnym początkiem trylogii "Ulice strachu". Podczas gdy wielu fanów uważa go za najsłabszy z trzech filmów, nadal jest to jeden z lepszych horrorów roku.

uploaded picture Wcielenie

Od ulubionego przez fanów reżysera horrorów Jamesa Wana, "Wcielenie" opowiada o kobiecie, która widzi żywe wizje przerażających morderstw, które okazują się prawdziwe. Jej próba dowiedzenia się, dlaczego widzi te brutalne zbrodnie, prowadzi ją do konfrontacji z mrocznymi sekretami z przeszłości. Ponieważ zwrot akcji "Wcielenia" ,który celowo wysyła film na terytorium filmu klasy B, jest tak dzielący, niektórzy uważają film za zbyt śmieszny, podczas gdy inni uwielbiali odważne wybory fabularne. Film jest niezaprzeczalnie interesujący i z pewnością wywoła emocjonalną reakcję widza.

Komentarze

Brak komentarzy