"Opowieść podręcznej" z czwartym sezonem. Data premiery i zwiastun.

Dodano 2021/02/28 447 0

Dramatyczny, dystopijny, dla niektórych proroczy. "Opowieść podręcznej" serial telewizyjny produkcji amerykańskiej doczekał się czwartego sezonu. Premiera będzie miała miejsce na platformie Hulu 28 kwietnia. Regułą jest, że premiera w Polsce nastąpi dzień po tej w Stanach Zjednoczonych na HBO GO. Produkcja jest luźno oparta na powieści kanadyjskiej pisarki Margaret Atwood wydanej w 1985 roku. Znamienne jest to, że Margaret Atwood umiejscowiła akcję swojej powieści w Republice Gileadzkiej, czyli państwie powstałym na terenach obecnych Stanów Zjednoczonych. Wizja była rzeczywiście mroczna, a autorka nigdy nie chciała pisać kontynuacji. "Testament" czyli część druga została wydana w 2019 roku, a Margaret Atwood tak argumentowała swoją decyzję:
"Zawsze mówiłam „nie”, gdy proszono mnie o napisanie drugiej części. Ale jako że zaczęliśmy zbliżać się do Gileadu, zamiast się od niego oddalać, ponownie to przemyślałam”.

uploaded picture Feministyczna w wymowie powieść Atwood była reakcją na rządy i decyzje republikańskiego gabinetu Ronalda Reagana. Sama zaś intryga dotyczyła losów młodej kobiety postawionej, pisząc kolokwialnie, pod ścianą. Władze w "Opowieści podręcznej" sprawuje pseudochrześcijańska junta, która z kobiet uczyniła surogatki. Pierwszy sezon debiutował w telewizji w 2017 roku i od tamtego czasu zebrał tylu samo zwolenników co przeciwników Oczywiście ci negujący wartości płynące z ekranu (wymowę, artystyczną wizję) sugerowali, że serial to nic innego jak krzyk współczesnej feministki, która nie ma do niego (krzyku) podstaw. Ja jestem zdania, że serial był przede wszystkim solą w oku całej incelowskiej nacji mieniącej się na prawych obywateli, którzy nie są w stanie oddać pola równouprawnieniu i sprawiedliwości społecznej, która wynika naturalnie z nowoczesnego (?!) prawidłowego i empatycznego podejścia do każdej życiowej kwestii szczególnie tych dotyczących kobiet.

uploaded picture

Wracając jednak do rzeczy najważniejszej, czyli czwartego sezonu "Opowieści podręcznej" to wiadomym jest, że główną bohaterką będzie wciąż tytułowa Podręczna, czyli fantastyczna Elisabeth Moss. Sama Elisabeth Moss przeszła długą aktorską drogę, również taką, przez którą ja osobiście nabrałem do niej ogromnego szacunku. Trzeba przyznać bowiem, że Elisabeth Moss nie należy do szczególnych aktorskich pięknych div. Z wyglądu niepozorna, ale o ogromnym talencie z niewyobrażalnym warsztatem, potrafi wystąpić zarówno w kinie gatunkowym (wielka niespodzianka, czyli "Niewidzialny człowiek" z 2020 roku), jak i kinie egzystencjalnym, nowatorskim i artystowskim. To aktorka nowoczesna, a jednak taka, która ma w sobie pierwiastek starej szkoły wprost z kuźni wczesnych występów gwiazd z lat 40. i 50. Co ciekawe, Elisabeth Moss reżyseruje dodatkowo jeden z odcinków (trzeci) w czwartym sezonie. Obok Elisabeth Moss w czwartym sezonie "Opowieści podręcznej" wystąpi Joseph Fiennes, Yvonne Strahowski, Samira Wiley i Alexis Bledel. Nową bohaterką w nadchodzącym serialu będzie pani Keys, w którą wcieli się Mckenna Grace.


Komentarze

Brak komentarzy