Nowy materiał zakulisowy "Shazam 2" pokazuje nowe lokacje i złoczyńców.

Dodano 2021/10/17 479 0

"Shazam! Furia Bogów" i behind the scenes (materiały zza kulis kręcenia filmu) ujawnia wygląd złoczyńców, w których wciela się między innymi Helen Mirren i Lucy Liu w kostiumach. Mirren gra Hesperę, podczas gdy Liu zagrała Kalypso. Obie są córkami greckiego boga Atlasa. Żadna z tych postaci nie została wcześniej przedstawiona w komiksach Shazam!, więc ich pochodzenie w odniesieniu do DCEU jest obecnie nieznane. Aktorki dołączają więc do Zachary';ego Leviego, który po raz kolejny gra Shazama. Na ekranie zobaczymy także Ashera Angela, Jacka Dylana Grazera, Meagan Good, Adama Brody'ego, Grace Fulton, DJ Cotrona, Rossa Butlera, Rachel Zegler i Marty Milans.

Film po raz kolejny reżyseruje David F. Sandberg, ponownie na podstawie scenariusza Henry'ego Gaydena, który opowiada historię Billy'ego Batsona, nastoletniego chłopca, który zostaje wybrany na następnego Shazama! To champion, superbohater, którego zadaniem jest walka z siłami zła i który przechodzi od chłopca do superbohatera, krzycząc słowa Shazam!. Złoczyńcą w pierwszym filmie był dr Sivana, grany przez Marka Stronga, który został schwytany pod koniec filmu, pozostawiając swoją obecność jako realne zagrożenie w świecie Shazama. Dla Mirren i Liu jest to pierwsza wejście w gatunek superbohaterów.

Nowy materiał zza kulis kręcenia "Shazam! Furia Bogów" został pokazany na DC FanDome, co dało fanom bardzo bliskie spojrzenie zarówno na Mirren, jak i Liu w kostiumach jako na ich postacie złoczyńców. Obie wyglądają na ubrane jak greckie boginie nosząc ozdobne zbroje i akcesoria, które nadają im silny, groźny wygląd. W klipie 'behind the scenes' obie aktorki są pokazane w akcji, wykorzystując swoje moce do spowodowania masowego zniszczenia i wyglądają na zagrożenie dla Shazama. 

Zobaczcie zresztą poniższe zdjęcia.


uploaded pictureuploaded pictureuploaded pictureuploaded picture Mirren jest klasycznie wyszkoloną aktorką, która stale pracuje w Hollywood od końca lat 60., podczas gdy Liu utorowała sobie drogę do sławy od telewizji do filmu od wczesnych lat 90. Mirren niedawno zagrała w "F9" z Vin Dieselem, podczas gdy Liu pojawiała się w serialu telewizyjnym "Elementary" i niezależnym filmie "Stage Mother". Liu jest najbardziej znana ze swojej pracy w serii "Aniołki Charliego" oraz jako O-Ren Ishii w "Kill Bill Vol. 1" i "Kill Bill Vol. 2" Quentina Tarantino.

Ponieważ obie postacie nie mają silnych korzeni w komiksach, zarówno Liu, jak i Mirren mają wyjątkową okazję do stworzenia czegoś świeżego ze swoich postaci złoczyńców. Ponieważ "Shazam!" w dużej mierze porusza tematy mitologiczne, postacie wydają się dobrze pasować do sequela, chociaż ich motywy i cel są obecnie nieznane. Mimo to zarówno Liu, jak i Mirren są uznanymi aktorami i wielokrotnie udowadniały w przeszłości, że potrafią poradzić sobie ze wszystkim, co jest przed nimi postawione, nawet jeśli pracują w całości na tle zielonego ekranu, który przecież jest nieunikniony przy ogromnym wysoko budżetowym filmie. "Shazam! Furia bogów" wchodzi do kin 2 czerwca 2023 roku.

Komentarze

Brak komentarzy