Nowy "Batman" dostał kategorię wiekową. Będziecie zawiedzeni?

Dodano 2022/01/12 977 0

Na kilka miesięcy przed premierą "Batmana" film oficjalnie otrzymał ocenę PG-13 za przemoc i niepokojące treści. Długo oczekiwany film DC Comics przedstawia Roberta Pattinsona w kostiumie nietoperza, który stawia czoła korupcji, która nęka Gotham City. Zamaskowany krzyżowiec Pattinson zmierzy się z klasycznymi złoczyńcami z franczyzy Batmana, takimi jak Człowiek-zagadka (Paul Dano) i Pingwin (Colin Farrell). Reżyser Matt Reeves kieruje najnowszym filmem o Batmanie, o którym mówi się, że rozgrywa się w samodzielnym uniwersum, które nie ma związku z żadnym innym filmem DCEU.

Choć nie jest powiązany z poprzednimi obrazami o Batmanie, nadchodzący film ma podobną ocenę MPAA. Cofając się do filmów Tima Burtona z 1989 roku "Batman" i 1992 roku "Powrót Batmana", oba filmy zostały wydane z oceną PG-13. Podobnie "Batman Forever" Joela Schumachera z 1995 roku i "Batman & Robin" z 1997 roku również otrzymały ocenę PG-13. Przechodząc o kilka lat do znacznie mroczniejszego przedstawienia mściciela w pelerynie, jego trzyfilmowej trylogii, składającej się z "Batman początek" (2005), "Mroczny rycerz" (2008) i "Mroczny rycerz powstaje" (2012), wszystkie otrzymały tą samą ocenę PG-13. Pozostając w zgodzie z poprzednikami, nadchodzący film "Batman" pod przewodnictwem Pattinsona uzyska również podobną ocenę.

uploaded picture Kierując się doniesieniami FilmRatings.com "Batman" oficjalnie otrzymał rating MPAA. Zgodnie z oczekiwaniami film otrzymał ocenę PG-13. Na stronie internetowej jako uzasadnienie jego oceny wymieniono „mocne, brutalne i niepokojące treści, treści związane z narkotykami, wulgarny język i pewne sugestywne materiały”.

Podczas gdy wczesne plotki wskazywały, że film otrzymał ocenę R, taka ocena wydawała się mało prawdopodobna, biorąc pod uwagę fakt, że Warner Bros.chce, aby ich wysokobudżetowy film był dostępny dla jak największej liczby widzów. Pomimo sukcesu filmu "Joker" z 2019 roku prowadzonego przez Joaquina Phoenixa, który otrzymał ocenę R, "Batman" nie wydaje się być wystarczająco brutalny, aby uzasadnić podobną ocenę. Niemniej jednak film wciąż stara się przesuwać granice oceny PG-13, co widać w sposobie, w jaki mściciel rozbija bezbronnych popleczników w zwiastunie, a także w fakcie, że film obraca się wokół sadystycznego seryjnego mordercy na drodze bohatera.

uploaded picture Utrzymanie z oceną PG-13 poprzednich filmów o Batmanie wydaje się być sytuacją korzystną dla Warner Bros. Dzięki temu twórcy filmu mogą nadal oferować mnóstwo akcji i przemocy bez utraty potencjalnych odbiorców. Podczas gdy niektórzy fani liczyli na ocenę R, nadal najprawdopodobniej będą zadowoleni z dobrze ułożonych sekwencji walki. Fani mogą z niecierpliwością oczekiwać, jak zamaskowany krzyżowiec bije swoich wrogów po premierze "Batmana" 4 marca 2022 roku.

Komentarze

Brak komentarzy

Gorące Newsy