Nowa wersja "Nieśmiertelnego" Henry Cavill powiedział "TAK".

Dodano 2021/05/23 1334 0

Czas rimejków nadchodzi. Gdy kończy się pandemia, przyszła pora na wydanie zachomikowanych przez producentów dolarów. Najłatwiej i najszybciej jest sięgnąć po sprawdzone i ograne motywy, lub chociażby odświeżyć scenariusze. Zapewne większość z Was zna kultowego "Nieśmiertelnego" z Christopherem Lambertem i Seanem Connery z doskonałym podkładem muzycznym zespołu Queen. Nie znacie? No to przypomnę. Był rok 1986, era VHS, Polska wciąż nie była gotowa na zmiany ustrojowe, a kawałek zachodniego świata i piękne fantastyczne historie znaliśmy tylko z kina. Wtedy też cały świat obejrzał "Nieśmiertelnego", który ze wszech miar był kinem z pogranicza kiczu, a jednak stał się niezwykle swego czasu popularny. Sukcesu w box-office jednak nie osiągnął. Z budżetem 19 milionów dolarów, przyniósł dochód rzędu 13 milionów dolarów, więc o zysku nie może tu być mowy. Co się złożyło na tak słabą frekwencję wśród amerykańskiej publiczności? Możemy tylko przypuszczać, że ten swego rodzaju "niepoważny film" ze zmanierowanym francuzem w roli głównej, po prostu nie przyjął się na amerykańskiej ziemi. Było, minęło, a ja uważam, że to kawał porządnego filmu z nurtu fantastyki, akcji i przygody. Wspaniała muzyka Queen, jeden z lepszych antagonistów w historii kina, czyli pamiętny Kurgan (wspaniały w tej roli Clancy Brown).

uploaded picture
Fabuła i scenariusz do "Nieśmiertelnego" był jednocześnie jedną z mocniejszych stron produkcji. Oto Connor MacLeod w czasie bitwy w 1518 roku w jego rodzinnej Szkocji zostaje śmiertelnie raniony. Wyprawiony został pogrzeb, ale jakimś cudem Connor MacLeod ożywa. Nikt nie jest na to gotowy i mężczyzna zostaje skazany na banicję. Jest przeklęty i takie zachowanie jest całkowicie zrozumiałem. Z pomocą przybywa Ramirez (Sean Connery), który wprowadza go w tajniki wiedzy o nieśmiertelnych, pradawnej rasie, której członków można zabić tylko w jeden sposób, przez ścięcie głowy. To samo ścięcie powoduje przejście wszystkich sił witalnych zabitego, na jego oprawcę. Taką też ma misję Kurgan, który od niepamiętnych czasów krąży po świecie i zabija członków swojej rasy. Przy życiu może pozostać tylko jeden! Wspaniały pomysł, prawda?

uploaded picture

Za nową wersję "Nieśmiertelnego" w głównej mierze będzie odpowiadał Chad Stahelski, który objął tę funkcję reżysera. Jak sam twórca ujawnił w wywiadzie:

"Jesteśmy w trybie intensywnego rozwoju "Nieśmiertelnego". Dopieszczamy skrypt, piszemy, ma miejsce cała konceptualizacja sekwencji. Prawdopodobnie traktujemy, jako fani, wiele rzeczy bardzo osobiście, ale to wcale nie spowalnia procesu rozwoju.". Dla Chada Stahelskiego nowy "Nieśmiertelny" z pewnością będzie nie lada wyzwaniem, bo reżyser po raz pierwszy wszedłby w rejony kina fantastycznego. Przypomnę, że twórca, który dał nam rewelacyjnego "Johna Wicka" poruszał się do tej pory wyłącznie w kinie akcji i jako specjalista od kaskaderki z takim segmentem rozrywki nie miał jeszcze do czynienia. Na pewnym etapie rozwoju projektu, za który studio Lionsgate wziął się już dobrych parę lat temu, z główną rolą wiązano Ryana Reynoldsa. Czy aktor sprawdziłby się w roli Connor MacLeoda? Nie jestem pewny, bo przyznam, że nie należę do fanów Reynoldsa. Jednak w ciągu ostatnich kilku dni padła inna, sprawdzona już informacja. Do roli "Nieśmiertelnego" przymierza się bowiem, całkiem już poważnie Henry Cavill, który zagrał główną rolę w "Wiedźminie", a także wciela się w Supermana. Czy franczyza "Nieśmiertelnego" ma szansę odżyć pod skrzydłami specjalisty od kina akcji? Być może. Stahelski jako kaskader to profesjonalista, człowiek, który musi (wedle profesji) dopracować wszystko co do najdrobniejszego szczegółu. Tu nie ma miejsca, czasu na choćby promil fuszerki i pod tym względem jestem spokojny. Czy starczy twórców serca, by wskrzesić markę, która odbijała się już od tylu różnych pomysłów ? Były przecież kolejne, gorsze już części, wielosezonowy, nienajlepszy przecież serial. Któż to wie. Poczekamy, zobaczymy. 

uploaded picture

Komentarze

Brak komentarzy