Niebywałe."The Social Network 2" jest możliwy do zrealizowania. Aaron Sorkin mówi o planach.

Dodano 2021/11/14 334 0

Nagrodzony Oscarem pisarz Aaron Sorkin mówi, że wierzy, że "The Social Network 2" jest nadal możliwy, szczególnie w związku z ostatnimi wydarzeniami na Facebooku.


Aaron Sorkin wierzy, że "The Social Network 2" jest możliwe. Sorkin miał znakomitą karierę jako pisarz, znany z dialogów w programach telewizyjnych, takich jak "Sports Night" i "The Newsroom", oraz pisząc scenariusze do hitowych filmów, takich jak "Ludzie honoru" i "Moneyball". Zdobył wiele nagród Emmy za stworzenie i napisanie dramatu politycznego "The West Wing" i od tego czasu przeszedł do reżyserowania własnych filmów - "Gra o wszystko", "Proces siódemki z Chicago". Jego nadchodzącym filmem jest "Being The Ricardos" o Lucille Ball i Desi Arnazie.

Najbardziej znaczącą pracą Sorkina w filmie jest prawdopodobnie adaptacja scenariusza do "The Social Network", w którym wystąpili Jesse Eisenberg, Andrew Garfield, Armie Hammer i Justin Timberlake. Film został wyreżyserowany przez Davida Finchera w 2010 roku. Film biograficzny o Marku Zuckerbergu i założeniu Facebooka przyniósł Sorkinowi nawet Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany. Film jest tym, czego można oczekiwać od pisarza takiego jak Sorkin, z długimi monologami i szybkimi dialogami między postaciami.

uploaded picture W wywiadzie dla THR Sorkin ma nadzieję, że uda się nakręcić sequel "The Social Network". Sorkin wcześniej mówił o potencjale kontynuacji filmu i stwierdził, że byłby na pokładzie, gdyby Fincher zgodził się wyreżyserować. Wspomniał również, że pomimo reżyserowania swoich trzech ostatnich projektów, zawsze był pisarzem i chciałby nadal pracować z reżyserami nad scenariuszami, które napisał. Pełne oświadczenie Sorkina na temat przyszłości "The Social Network" można zobaczyć poniżej:

"Odpowiedź na twoje pytanie brzmi: nie, nie skończyłem pracować z wielkimi reżyserami, a Fincher z pewnością znalazłby się na szczycie tej listy... Myślę, że to, co działo się z Facebookiem w ciągu ostatnich kilku lat, jest historią bardzo wartą opowiedzenia i istnieje sposób, aby opowiedzieć ją jako kontynuację "The Social Network".

Sieć społecznościowa skupiła się na wynikających z tego procesach sądowych i zeznaniach przeciwko Zuckerbergowi w trakcie powstania Facebooka. Odkąd stała się jedną z najbardziej komercyjnych i znanych platform mediów społecznościowych, a także aplikacji mobilnych, usługa sieciowa przeszła przez mnóstwo dochodzeń i skandali, a Zuckerberg ostatnio zeznawał przed Kongresem na temat decyzji, które doprowadziły do poprzednich skandali. Dzięki firmie Facebook, która od tego czasu została przemianowana na Meta, która kupiła również Instagram, a także odegrała rolę w zagranicznej manipulacji wyborami, jest więcej niż wystarczająco, aby zagwarantować zabawny i pouczający film, który będzie podążał za nagrodzonym Oscarem hitem z 2010 roku.

uploaded picture Sorkin ma eklektyczny związek ze swoimi filmami i programami telewizyjnymi, niezależnie od tematyki i atmosfery. Podczas gdy jego projekty miały szeroki zakres w oprawie od studia produkcyjnego lub sali sądowej po Biały Dom, Sorkin rzeczywiście ma unikalny styl bez względu na medium i nie boi się wyjść ze swojej strefy komfortu z tematami dyskusji. Jego praca wywarła trwały wpływ i okazała się istotna w każdej chwili, a to z pewnością będzie kontynuowane, jeśli "The Social Network 2" kiedykolwiek zostanie stworzony, miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości.

Komentarze

Brak komentarzy