Nie zobaczycie dzisiaj nic bardziej pokręconego. Zwiastun "Wolf".

Dodano 2021/10/03 577 0

Firma produkcyjna Focus Feature opublikowała oficjalny pierwszy zwiastun filmu "Wolf", czyli drugiego pełnometrażowego obrazu Nathalie Biancheri, reżyserki odpowiedzialnej za intrygujący "Nocturnal". Biancheri wyreżyserowała swój debiut "Nocturnal" całkiem niedawno, bo w 2019 roku. Od tamtego czasu stała się już z pewnością bardziej dojrzałym filmowcem, a fabuła "Wolf" zapowiada się równie tajemniczo. To ma być dramat o człowieku, który wierzy, że jest wilkiem uwięzionym w ludzkim ciele. Film miał premierę na początku tego miesiąca na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. Krytyków przyciągnęła i chwalą jednogłośnie tematykę dotyczącą "dysforii gatunkowej". Nie jest to częsty temat podejmowany przez kino, tym bardziej trzeba się cieszyć, że znajdzie się on na terytorium gatunkowego horroru. Krytycy chwalili również występy wschodzących gwiazd, George'a MacKaya i Lily-Rose Depp.

uploaded picture Dziennikarka Kate Erbland z magazynu IndieWire opisała to niezwykłe założenie: "Film podąża za aktorem MacKayem jako Jacobem, młodym mężczyzną, który cierpi na  "dysforię gatunkową" i uważa się za wilka. Wysłany do kliniki specjalizującej się w tym zaburzeniu, Jacob jest zmuszony skonfrontować się ze swoją prawdziwą naturą, a jednocześnie ulega urokowi Wildcata (Lily-Rose Depp), tajemniczej pacjentki w tym, co jest beztrosko określane jako "zoo"."

Chociaż obecnie przypadłość nie jest uznawana przez diagnostyczny i statystyczny podręcznik zaburzeń psychicznych, dysforia gatunkowa jest terminem parasolowym stosowanym do zaburzenia, w którym osoby uważają, że urodziły się w ciele niewłaściwego gatunku. Po rozpoczęciu kariery jako dokumentalistka, Biancheri została przyciągnięta do niecodziennego tematu ze względu na jego rzeczywiste implikacje.

uploaded picture Sama reżyserka, Nathalie Biancheri, tak mówi o swoim niezwykłym projekcie

"Zamierzam wziąć intelektualną, emocjonalną stronę, którą uważam za najbardziej interesującą, czyli, co to znaczy czuć, że należysz do innej skóry. Jest to oczywiście bardzo aktualne i, by użyć przerażającego słowa, uniwersalne uczucie do zbadania. I myślę, że do pewnego stopnia każdy z nas odczuwa to z różnych powodów.". Coś w tym jest.

Główny środek ciężkości postawiony będzie tu na odtwórcy głównej roli, więc wypada napomknąć chociaż w jednym akapicie o tym młodym człowieku. MacKay wytyczył już imponujący przebieg swojej krótkiej kariery dzięki wyróżniającym się rolom w chwalonych filmach, takich jak "1917" i "Captain Fantastic". Dzięki tak imponującym występom "Wilk" z pewnością wprowadzi go na nowe i niezwykłe pole w prowadzeniu kariery. A teraz przytrzymajcie się czegoś i odpalcie zwiastun poniżej. Premiera kinowa, 3 grudnia.