Naprawdę tego potrzebowaliśmy. "Jackass 4" nadchodzi. Data premiery i ważne szczegóły.

Dodano 2021/07/14 522 0

Czy w dobie internetowych pranków, całej rzeszy Youtuberów gotowych narazić ludzkie życie i zdrowie dla żartu forma, którą prezentował Jackass ma dzisiaj szansę zdobyć serce widza? Z pewnością ta kultowa już marka osobliwej rozrywki wciąż ma fanów, ale w momencie, gdy jesteśmy zalewani śmiesznymi filmikami, wypadkami dnia codziennego, czy po prostu niesmacznymi żartami Jackass z pewnością ma trudniej. Jackass, którego pierwsze odcinki pojawiły się na stacji MTV od początku miał szokować. Takie też było założenie twórców. Głupie dowcipy, niebezpieczne popisy kaskaderskie, brutalne sceny, które ostatecznie wprawiały nas w nerwowy śmiech. Większość akcji to sadomasochistyczne popisy nierzadko w tonacji dalekiej od poprawności politycznej i przypominam, że były to lata 2000-2002, kiedy MTV miało jeszcze coś do powiedzenia. Program zyskał szybko na popularności, a dwójka twórców wywodząca się ze środowiska skejterów spędzających przed programem czas właśnie tak, jak go później filmowano. Jackass to nie tylko program, to styl i trupa zwariowanych kolesi, którzy, nie ukrywajmy, na Jackass się wybili. Jackass okazał się więc trampoliną szczególnie dla dwójki, Johnny'ego Knoxville'a i Bama Margery.  

uploaded picture Trudno zliczyć ile różnych odsłon, części, wydań specjalnych zaliczył oryginalny Jackass. "Jackass 2.5", "Jackass - świry w akcji", czy nominowany do Oscara za charakteryzację nakręcony w 2013 roku "Jackass: Bezwstydny dziadek". Trochę tego było, a przecież wskazałem tylko kilka epizodów. Trzeba przy tym wspomnieć, że "Jackass: Bezwstydny dziadek" nie jest zaliczany do ścisłego nurtu serii Jackass, a raczej jako pełnometrażowy twór. Stąd też wzmianka o "Jackass 4" jako o filmie, prawdziwym i jedynym kontynuatorze serri bezpośrednio po "Jackass 3D" z 2010 roku. Przyznacie więc, że można być nieco skonfundowanym przy czytaniu o perturbacjach marki.

uploaded picture "Jackass 4" będzie nosił oficjalny tytuł "Jackass forever", a wystąpi w niej sama śmietanka trupy, Johnny Knoxville, Steve-O, Chris Pontius, Dave England, Wee Man, Danger Ehren i Preston Lacy. Nie zabraknie również niespodzianek w obsadzie, a skład zasilą też nowi członkowie, w tym Jasper, Rachel Wolfson, Sean „Poopies” McInerney, Zach Holmes i Eric Manaka. Zabraknie natomiast Ryana Dunna, który zginął w 2011 roku wraz z asystentem produkcji "Jackass 2", Zacharym Hartwellem, w wypadku samochodowym w wieku 34 lat. Wracając do najnowszej produkcji, to tytuł i grafiki promujące nowączęść zostały ujawnione przez Paramount Studios 11 lipca. Oficjalny zwiastun zadebiutuje 20 lipca, ale już na pierwszych zdjęciach widać, że to będzie kawał niezłej i szalonej rozrywki. Twórcy na oficjalnym koncie Instagram filmu zamieścili taki oto komentarz


„Wróciliśmy! Jasne, trochę starsi, ale zdecydowanie nie mądrzejsi. Obejrzyj zwiastun we wtorek, 20 lipca, a zobaczymy się w kinach 22 października. #JackassForever”.

uploaded picture

Komentarze

Brak komentarzy