Mel Gibson wyreżyseruje "Zabójczą broń 5". Szczegóły przedsięwzięcia!

Dodano 2021/11/17 514 0

Mel Gibson ma wyreżyserować i zagrać w "Zabójczej broni 5", 23 lata po poprzednim filmie, po śmierci reżysera Richarda Donnera w 2021 roku.


Mel Gibson został ogłoszony reżyserem i gwiazdą nadchodzącej "Zabójczej broni 5", następnej i prawdopodobnie ostatniej pozycji z serii "Zabójcza broń". Akcja serii "Zabójcza broń" podąża zawsze za dwójką policjantów LAPD, Martinem Riggsem i Rogerem Murtaugh (grani przez Gibsona i Danny'ego Glovera) i odpowiednio różnych przestępców. Pierwsze cztery filmy wyreżyserował Richard Donner, którego śmierć w 2021 roku pozostawiła piąty film w zawieszeniu.

uploaded picture Gibson, znany z reżyserowania filmów "Braveheart" i "Przełęcz ocalonych", w naturalny sposób pasuje do roli reżysera, ponieważ grał w filmach od 1987 roku. Franczyza wywodzi się od  reżysera "Iron Man 3", Shane'a Blacka , który napisał scenariusz do pierwszego filmu i przyczynił się do drugiego, przed wyjściem z projektu przez konflikty studyjne.

Teraz portal THR donosi, że Gibson wyreżyseruje i zagra główną rolę w "Zabójczej broni 5" . W wywiadzie dla magazynu The Sun Gibson opowiadał o tym, jak Donner chciał, aby ten wyreżyserował film na wypadek jego śmierci. Decyzja została podjęta przez wdowę po Donnerze, Lauren, która pomogła Gibsonowi przejąć ster i popchnąć projekt do przodu. Projekt ma wyprodukować Gibson, Dan Lin i Shuler Donner.

uploaded picture Tytuły z serii "Zabójczej broni" są jednocześnie pierwszymi, w których Gibson odniósł sukces na rynku międzynarodowym. Samo nazwisko wyrobił sobie w kinie australijskim jako gwiazda serii "Mad Max", a także u Petera Wiera w "Roku niebezpiecznego życia"'. "Zabójcza broń" stała się podstawą gatunku buddy-movie, gdzie kumple gliniarze o diametralnie różnych charakterach próbują walczyć z przestępcami. Nierzadko z różnym skutkiem. "Zabójcza broń" potrafi inspirować po dziś dzień reżyserów i aktorów takich chociażby jak Dave Bautista, który przygotowując sceny akcji nie raz sięga po "Zabójczą broń" przecinając właśnie akcję humorem z silną chemią między głównymi bohaterami. Nie musimy również nadmienić, że cała lista filmów o kumplach gliniarzach również była inspirowana obrazem Richarda Donnera, jak chociażby "Kiss Kiss Bang Bang" z 2005 roku i "The Nice Guys. Równi goście" z 2016 roku.

"Zabójcza broń 5" jest postrzegana jako ciągły powrót do formy dla Gibsona, który zyskał szacunek publiczny w "Przełęczy Ocalonych", po wielu kontrowersjach dotyczących rasistowskich i antysemickich wypowiedzi, które wygłaszał w przeszłości. Gibson jest dziwnym przykładem w obecnej kulturze anulowania, która określa, w jaki sposób opinia publiczna radzi sobie z toksycznym zachowaniem osób publicznych, ponieważ nadal znajduje pracę po kilku latach pozostawania poza zasięgiem mediów. Gibson został również obsadzony w nadchodzącym  miniserialu "Johna Wicka",  który zostanie wyemitowany w Starz, pokazując, że jego kariera z pewnością powraca, ale można się zastanawiać, czy plama jego działań będzie odczuwalna w ostatnim wpisie serii  "Zabójcza broń" .

Komentarze

Brak komentarzy