Marvel Cinematic Universe. Co nas czeka w niedalekiej przyszłości? Cztery premiery (i daty) tytułów od Marvela!

Dodano 2021/11/10 581 0

Podczas gdy harmonogram wydań Marvela wskazuje na filmy planowane do 2027 roku, studio udostępniło tylko szczegóły dotyczące filmów, które pojawią się od teraz do końca 2023 roku. Oczekuje się, że faza 4 MCU potrwa tylko dwa lata, co oznacza, że każdy film Marvela wydany po 2023 roku prawdopodobnie nie będzie miał wielu szczegółów opublikowanych w najbliższym czasie, ponieważ mogą one zepsuć kierunek późnej fazy gry w fazie 4. Warto zauważyć, że część praw do własności Marvela nadal jest własnością Sony i istnieją mocne dowody na to, że Sony i Marvel doprowadzą do kolizji swoich dwóch uniwersów, zwłaszcza po wzmiankach w "Venom: Let There Be Carnage" z 2021 roku  i zwiastunie "Morbius" z 2022 roku. Jednak ścisły związek między tymi filmami nie został jeszcze w pełni potwierdzony, więc nie są one uwzględnione na tej liście. Mając to na uwadze, oto nadchodzące premiery filmów Marvel Cinematic Universe, których można spodziewać się w kinach do 2021 roku i później.

uploaded picture

Spider-Man: No Way Home – 17 Grudnia 2021

Ta kontynuacja "Spider-Man: Daleko od domu" była przez pewien czas wątpliwa w 2019 roku, dzięki problemom, jakie Marvel Studios i Sony miały, gdy zbliżały się do przedłużenia umowy, która umieszcza Petera Parkera w MCU. Akcja "Spider-Man: No Way Home" zostanie osadzona po szokującym zakończeniu "Far From Home", w którym postać Hollanda musi poradzić sobie ze skutkami publicznego zidentyfikowania jako Spider-Mana, zmuszając go do zwrócenia się o pomoc do Doktora Strange'a. Istnieje wiele spekulacji, że film zmierzy się z wieloświatem, a w ogłoszeniach castingowych znalazły się znajome twarze z poprzednich filmów o Spider-Manie w tym Jamie Foxx jako Electro i Alfred Molina jako Doctor Octopus . Nowy plakat do "Spider-Mana: No Way Home" ujawniony w listopadzie 2021 roku pokazuje walkę Spider-Mana z Octopusem, gdy w tle pojawia się Green Goblin. Powracający członkowie obsady to Tom Holland jako Peter i Zendaya jako MJ; dołączy do nich Benedict Cumberbatch, który ponownie wcieli się w rolę Doktora Strange'a, który będzie mentorem Petera. W rzeczywistości to zaklęcie Strange'a, aby pomóc Peterowi, pozornie wprowadza chaos w wieloświecie. Jon Watts powraca po raz trzeci jako reżyser.
uploaded picture

Doktor Strange w wieloświecie szaleństwa – 6 Maja 2022 roku

"Doktor Strange w wieloświecie szaleństwa" to nadchodząca kontynuacja filmu "Doctor Strange" z 2016 roku i oczekuje się, że zagłębi się głęboko w Multiverse MCU, który został po raz pierwszy przedstawiony w "Spider-Man: Daleko od domu". Sam Raimi przejmuje stanowisko reżysera w "Doktor Strange w wieloświecie szaleństwa", a Benedict Cumberbatch i Benedict Wong ponownie wcielą się w swoje role odpowiednio jako Doctor Strange i Wong. Co więcej, Elizabeth Olsen pojawi się jako Scarlet Witch, a film nawiązuje bezpośrednio do jej serialu Disney+ "WandaVision", który zakończył swój sezon, zanim "Doctor Strange 2" trafi do kin. Raimi, który wcześniej reżyserował "Martwe zło", będzie wykorzystywał swoje korzenie filmowe, ponieważ "Doktor Strange w wieloświecie szaleństwa" ma być pierwszym pełnoprawnym horrorem MCU.

uploaded picture

Thor: Miłość I Grzmot – 8 Lipca 2022 roku

"Thor: Miłość I Grzmot" to pierwszy raz, kiedy solowa seria filmów w Marvel Cinematic Universe doczekała się czwartej części. Po sukcesie "Thor: Ragnarok", Taika Waititi powrócił, aby napisać i wyreżyserować "Miłość i Grzmot", który nie tylko przywraca Chrisa Hemswortha jako Thora i Tessę Thompson jako Valkyrie (która jest teraz także pierwszą superbohaterką LGBTQ MCU), ale także Natalie Portman jako Jane. Ponadto sequel Thora powita Christiana Bale'a jako Gorra Rzeźnika i Russella Crowe'a w roli Zeusa. Film ukaże się dopiero 8 lipca 2022 roku, ale filmowanie już się zakończyło po różnych opóźnieniach związanych z pandemią.

uploaded picture

Czarna Pantera: Wakanda Forever – 11 Listopada 2022 roku

Potwierdzono, że "Czarna Pantera: Wakanda Forever" powstanie, a jeśli harmonogram się utrzyma, będzie to 30. film w MCU. "Czarna Pantera" pobiła wiele rekordów kasowych, kiedy została wydana, a fakt, że był to pierwszy film o superbohaterach nominowany do najlepszego filmu na Oskarach, sprawił, że kontynuacja była nieunikniona. Ryan Coogler wraca, aby pisać i reżyserować "Czarną Panterę 2", o którym mówi się, że głębiej zagłębia się w kulturę Wakandy, gdy powracające postacie dzielą światło reflektorów. Po tragicznej śmierci Chadwicka Bosemana z powodu raka jelita grubego w sierpniu 2020 roku, kontynuacja będzie teraz skupiać się na innych postaciach z Wakandy, takich jak Nakia Lupity Nyong'o, Shuri Letitii Wright i Okoye Danai Guriry, Martin Freeman również powraca, by ponownie wcielić się w rolę Everetta K. Rossa.

Komentarze

Brak komentarzy