Mało Wam wikingów? Netflix zaatakuje serialem "Wikingowie: Walhalla", spin-offem "Wikingów"!

Dodano 2021/01/27 987 0

Temat wikińskich opowieści, brutalnych, żywiołowych, a przede wszystkim awanturniczych to nieprzebrane morze spływających na widzów atrakcji. Jeżeli sześć sezonów oryginalnego serialu "Wikingowie" to dla Was za mało, Netflix szykuje kolejną niespodziankę i na tę chwilę włodarze platformy przedstawili zarys fabuły nowego widowiska telewizyjnego, oraz pochwalili się zebraną obsadą. "Wikingowie: Walhalla" ugryzą jednak temat nie od strony czysto rozrywkowej i fikcyjnej, ale przedstawią postaci historyczne, które zapisały się lepiej lub gorzej w nordyckich annałach. Fabuła będzie rozgrywać się na początku XI wieku i będzie przedstawiać historię tych najsłynniejszych. Na ekranie będziemy więc podziwiać Leifa Eriksona, Freydis, Haralda Srogiego czy Wilhelma Zdobywcy, czyli normańskiego króla. Świat wokół wymienionych bohaterów będzie się zmieniać i ewoluować, a my, widzowie, na tle niosącej kaganek cywilizacji Europy i Skandynawii będziemy mogli obserwować jak zmieniać się będą nastroje wśród wikingów. To może być fascynujące widowisko, również od sfery poznawczej tylko, jeżeli producenci wysupłają rtrochę grosza, a i podejście merytoreyczne byłoby co najmniej wskazane.

uploaded picture
Jeżeli mało Wam wikingów i wciąż czujecie potrzebę przepłynięcia się drakkarem, zdobycia wioski, złupienia sąsiadów i podpalenia domostwa przygotowaliśmy Wam kilka pozycji traktujących o tej bohaterskiej, choć skłonnej do awantur nacji.

"Wikingowie: Walhalla", który będzie oficjalnie poprowadzonym spin-offem serialu "WIkingowie"  zaskoczyła również, w związku z najnowszymi doniesieniami, zaprezentowanymi decyzjami w związku z przeprowadzonym castingiem. W rolę Leifa Eriksona wcieli się Sam Corlett. Leif to mężczyzna mieszkający na Grenlandii, wychowany na obrzeżach znanego świata. Pochodzi z silnie zżytej rodziny, przesiąkniętej starymi pogańskimi wierzeniami. To nieustraszony i niezwykle wytrzymały żeglarz, stanowiący nasz dostęp do świata wikingów, w którym zachodzą gwałtowne zmiany. Jako Freydis Eriksdotter wystąpi Frida Gustavsson. Freydis jest zagorzałą wyznawczynią "starych bogów". Zaciekle pogańska, ognista i uparta. Podobnie jak jej brat, Leif, przybywa do Kattegat jako outsiderka, ale staje się inspiracją dla tych, którzy przestrzegają starych zwyczajów. W Harolda Srogiego natomiast wcieli sie Leo Suter. Urodzony w szlacheckiej rodzinie Wikingów, Harald jest jednym z ostatnich wojowników. Charyzmatyczny, ambitny i przystojny, jest w stanie zjednoczyć zarówno wyznawców Odyna, jak i chrześcijan. Wizerunki całej aktorskiej braci, która bierze udział w projekcie, poniżej.

uploaded picture

Reżyserem i producentem pierwszego odcinka jest wielokrotnie nagradzany reżyser Niels Arden Oplev. Pozostałymi reżyserami pierwszego sezonu są Stephen St. Leger i Hannah Quinn. Oprócz Stuarta, za scenariusz odpowiadają także: Vanessa Alexander, Declan Croghan i Eoin McNamee.

Przyznacie, że rys charakterologiczny bohaterów i ambicje twórców, by poprowadzić dalej sagę i umiejscowić ją mocniej w historycznych realiach brzmią kusząco. Oby wyszło z tego wiele dobrego, a określenie "typowy Netflix" w tym przypadku się nie pojawiło!

Komentarze

Brak komentarzy