"Jurassic World Dominion" ma szansę pobić w wynikach kasowych "Doktora Strange'a"

Dodano 2022/05/15 859 0

Wczesne prognozy kasowe sugerują, że "Jurassic World Dominion" może pokonać "Doktor Strange w multiwersum obłędu" w wyniku box office w trakcie swojego weekendu otwarcia.

"Jurassic World Dominion" może stać się największym hitem w weekend otwarcia w 2022 roku, biorąc pod uwagę nawet "Doktora Strange w multiwersum obłędu". "Jurassic World Dominion" to trzeci film z trylogii "Jurassic World" i szósty film z serii "Jurassic Park". Ma on zjednoczyć głównych członków obsady z obu gałęzi serii Jurassic. "Jurassic World Dominion" pierwotnie miał mieć premierę w kinach w 2021 roku, ale został opóźniony o rok z powodu wpływu pandemii COVID-19 na produkcję.

uploaded picture Oczekiwanie na "Jurassic World" było wysokie, gdy miał premierę w 2015 roku, ale wielu widzów było zszokowanych, gdy film wystartował na pułapie przychodu 208 milionów dolarów, aby stać się największym tytułem wśród weekendów otwarcia wszech czasów. Podczas gdy "Jurassic World: Upadłe królestwo" otworzył się nieco niżej z 147 milionami dolarów w weekend otwarcia, nadal był czwartym co do wielkości weekendem otwarcia w 2018 roku i osiągnął 1 miliard dolarów dochodu  brutto na całym świecie, podobnie jak jego poprzednik. "Jurassic World Dominion" reklamuje się jako ostatni rozdział sagi, która rozpoczęła się w 1993 roku i ma nadzieję na duży wynik finansowy..

uploaded picture Według strony Boxoffice Pro, wczesne śledzenie "Jurassic World Dominion" pokazuje, że film otworzy się od 165 milionów do 205 milionów dolarów. Jeśli otworzy się na wysokim poziomie, pokona "Doktora Strange w multiwersum obłędu", który zaliczył do tej pory największy weekend otwarcia w 2022 roku. "Doktor Strange w multiwersum obłędu" otworzył się z imponującymi 187 milionami dolarów w ciągu pierwszych trzech dni, stając się największym otwarciem w karierze reżysera Sama Raimiego.

Nawet na najniższym poziomie szacunków, "Jurassic World Dominion" otworzy się wyżej niż "Jurassic World: Upadłe królestwo". Nawet na wysokim poziomie, nadal będzie 3 miliony dolarów poniżej otwarcia "Jurassic World". Jeśli "Jurassic World Dominion" otworzy się na niższych krańcach szacunków i nie pokona "Doktora Strange w multiwersum obłędu", nadal będzie to drugi co do wielkości weekend otwarcia w roku i z łatwością pokona weekend otwarcia "Batmana" (134 milionów dolarów).

"Doktor Strange w multiwersum obłędu" z pewnością otworzył się wysoko, ale krytyka negatywna na temat filmu została zmieszana z pozytywnymi, zdobywając drugą najniższą ocenę kinową ze wszystkich filmów MCU, co może wpłynąć na pozycję filmu w kasie. Jeśli "Jurassic World Dominion" pobije rekord weekendu otwarcia, może stać się największym hitem lata. Chociaż nadal będzie musiał stawić czoła konkurencji ze strony "Thor: Love and Thunder", "Lightyear" i "Minionki: Wejście Gru", w tej chwili wydaje się, że "Jurassic World Dominion" wychodzi głową i ramionami ponad konkurencję i może być największym filmem lata 2022 roku.

Komentarze

Brak komentarzy

Gorące Newsy