Joker może się schować. Nadchodzi Ethan Hawke w "Black Phone"

Dodano 2021/09/26 663 0

Nowy plakat do horroru Scotta Derricksona "Black Phone" ("Czarny telefon") ujawnia przerażającego złoczyńcę, w którego wcieli się Ethan Hawke. Film jest oparty na opowiadaniu Joe Hilla "The Black Phone" i opowiada o małym chłopcu, który zostaje porwany przez seryjnego mordercę i zabrany do piwnicy pełnej horrorów. To tam znajduje się tytułowy czarny telefon, odłączony, który jednak w swój specyficzny sposób działa i można się przez niego połączyć z duchami poprzednich ofiar mordercy. Ofiary, o których mowa, teraz pod postaciami duchów, próbują pomóc chłopcu uciec z piwnicy, podczas gdy zamaskowany zabójca go dręczy. Ethan Hawke wciela się w pokręconego zabójcę, który nosi przerażającą maskę, aby doprowadzić do obłędu swoje ofiary i ukryć rzecz jasna swoją tajemniczą tożsamość.

uploaded picture Hawke powiedział w wywiadach prasowych, że złamał swoją zasadę nie grania złoczyńców specjalnie dla Scotta Derricksona. Zwiastun "The Black Phone" ukazał się na początku tego roku na CinemaCon, a obecni wówczas na sali widzowie powiedzieli, że był to jeden z najstraszniejszych zwiastunów, jakie kiedykolwiek widzieli. Film będzie miał debiut na tegorocznym Fantastic Frst, więc spodziewajmy się w niedługim czasie pierwszych reakcji.

Tuż przed debiutem Fantastic Fest reżyser Scott Derrickson ujawnił plakat do filmu, który pokazuje zamaskowanego Hawke'a wyglądającego przerażająco. Zgodnie z historią autora Joe Hilla, która pochyla się nad obawami przed porwaniami dzieci, plakat nosi slogan "Nigdy nie rozmawiaj z nieznajomymi", co wydaje się być trafne.

uploaded picture Co do samego Ethana Hawke'a i tego, że złamał swoją "zasadę" to trzeba przypomnieć czytelnikom, że Ethan Hawke nie miał również grać w kinie superbohaterskim. Jest jednak inaczej, bo wystąpi przecież w serialu Marvela, który pojawi się na platformie Disney+ "Moon Knight". I będzie to podwójnie złamana zasada, bo w "Moon Knight" pojawi się właśnie jako czarnych charakter u boku Oscara Isaaca. Sam Derrickson wychodzi przecież z MCU, bo wyreżyserował film "Doktor Strange" w 20216 roku. Reżyser odrzucił jednak ofertę dotyczącą prowadzenia kontynuacji Strange'a, czyli "Doktor Strange w wieloświecie szaleństwa" z powodu różnic pomiędzy nim, a produkcją dotyczących głównie podejścia do realizacji. "Czarny telefon" jest pierwszym filmem Derricksona od czasu wyjścia z wielko budżetowych projektów w stylu Marvela.

uploaded picture Biorąc pod uwagę intensywne reakcje widzów na zwiastun "The Black Phone" na CinemaCon, interesujące będzie sprawdzić, czy film spełni oczekiwania tak wielu osób. Reakcje na Fantastic Fest z pewnością dadzą lepsze wyobrażenie o tym, bo i publiczność jest tutaj mocno nastawiona na doznania gatunkowego horroru. Liczę więc na to, że "The Black House" będzie kolejnym hitem ze stajni Blumhouse.