J.K. Simmons wciela się w rolę Jima Gordona i zaczyna zdjęcia do "Batgirl" w styczniu.

Dodano 2021/11/28 266 0

J.K. Simmons, który grał komisarza Jima Gordona w "Lidze sprawiedliwości", ponownie wciela się w tę rolę w "Batgirl" i zaczyna kręcić swoje sceny w styczniu.

J.K. Simmons rozpocznie zdjęcia do "Batgirl" w styczniu 2022 roku. Film jest nowym dodatkiem do DC Extended Universe od reżyserów Adila El Arbi i Bilalla Fallaha, kierującym scenariuszem "Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)" i scenarzysty The Flash" zapowiadanego również na 2022 rok. W obsadzie filmu "Batgirl" znaleźli się Leslie Grace jako tytułowa bohaterka, Brendan Fraser jako czarny charakter Firefly i Jacob Scipio jeszcze w nieokreślonej roli. Chociaż oficjalna data premiery nie została jeszcze ogłoszona, film ma być obecnie transmitowany wyłącznie na HBO Max, prawdopodobnie w 2023 roku.

W "Batgirl" Simmons powtórzy rolę klasycznej postaci z Batmana - komisarza Jima Gordona, którą po raz pierwszy zagrał w "Lidze sprawiedliwości" w 2017 roku. Chociaż Gordon nie był szczególnie ważną częścią tego filmu i nie spodziewał się powrotu do DCEU, oczekuje się, że będzie miał znacznie bardziej ważniejszą rolę w "Batgirl". Oprócz swoich ogólnych obowiązków jako komisarz policji w Gotham, jest także ojcem Batgirl, której prawdziwe nazwisko brzmi Barbara Gordon. Chociaż żadne szczegóły z fabuły nie pojawiły się jeszcze, ich dynamika z pewnością będzie ważną częścią projektu i potencjalnie zbada więcej historii Gordona z Batmanem, który był niedopieszczonym elementem "Lidze sprawiedliwości".

uploaded picture Simmons pojawił się w tym tygodniu w odcinku podcastu Josha Horowitza "Happy Sad Confused" i ujawnił szczegóły dotyczące produkcji "Batgirl", która rozpocznie się już wkrótce. Gwiazdor nie powiedział dokładnie, kiedy rozpocznie się ogólna produkcja, ale wygląda na to, że nastąpi to w grudniu, po wstępnych próbach zdalnych w tym tygodniu. Zdjęcia odbędą się w Glasgow w Szkocji, a Simmons dołączy do produkcji "Batgirl" w styczniu. Aktor powiedział, że był bardzo podekscytowany zdjęciami w Glasgow, ponieważ jest "gotycki". Pełny cytat poniżej:

"Zamierzam w ciągu najbliższych kilku dni stanąć przed kamerą z Leslie Grace i reżyserami i zrobić małe wstępne próby... Za kilka miesięcy, cóż, zdjęcia zaczynają się bardzo szybko, a potem wskakuję na pokład gdzieś w styczniu w Glasgow, które jest wspaniałym miejscem do kręcenia filmu, ponieważ jest - wiesz - gotycki ... Cieszę się, że mogę być Jimem Gordonem".

uploaded picture Postać Jima Gordona miała długą historię występów "scenicznych" na długo przed powstaniem DCEU, sięgającą aż do roli Lyle'a Talbota w serialu "Batman i Robin" pod koniec 1940 roku. Przez lata pojawił się w wielu projektach Batmana, w tym w trylogii "Mrocznego Rycerza", w której postać została zagrana przez Gary'ego Oldmana. Gordon pojawia się również w filmie "Batman" z 2022 roku, granym przez Jeffreya Wrighta. Tak więc "Batgirl" daje J.K. Simmonsowi szansę na wyróżnienie jego wizerunku wśród konkurencji znacznie bardziej niż "Liga Sprawiedliwości".

W miarę jak produkcja "Batgirl" rośnie, fani prawdopodobnie będą mieć coraz więcej wglądu w to, jak dokładnie będzie wyglądał film. Do tej pory wszystko, co zostało ujawnione na temat projektu, to część obsady i ekipy oraz bliższe przyjrzenie się rutynie treningowej "Batgirl" Leslie Grace, która przygotowywała się do roli. Jednak ci, którzy są spragnieni nowych ciekawostek z filmu, z pewnością usłyszą więcej o castingu, gdy kamery zaczną pracować na dobre.

Komentarze

Brak komentarzy