Jeden z najlepszych polskich seriali powraca. Mamy zwiastun i datę premiery.

Dodano 2021/06/09 1071 0

"Kruk. Szepty słychać po zmroku" zaskoczył przede wszystkim jakością. Jakością pod względem zaprezentowanego klimatu. "Kruk" był bardzo ponury, szary, dobijający zaprezentowaną historią. Głównymi postaciami był policjant Adam Kruk (doskonały Michał Żurawski) i Sławek (Cezary Łukaszewicz), tajemniczy partner. Fabuła krążyła wokół motywu zemsty, na którą decyduje się Kruk. Po 30 latach wrócił na rodzinne Podlasie i wchodzi w struktury tamtejszej policji. Niby trochę z przypadku, w związku z inną sprawą, ale po prawdzie chce przede wszystkim upiec na ogniu własną pieczeń. Cofa się do wydarzeń z dalekiej przeszłości, rozrywa zasklepione już blizny, walczy z traumą i szuka winnych dramatu, o którym wszyscy starają się zapomnieć. W "Kruk. Szepty słychać po zmroku" Macieja Pieprzycy zagrało wszystko. Zaczynając od aktorów i całego drugiego planu po fantastycznie zaprezentowaną atmosferę. Przełożyło się to na emocje u widza i napięcie, które towarzyszyło nam do samego końca sezonu. Klimat potęgowały zdjęcia i muzyka (zespół Południce). Gdy Canal+ ogłosił rozpoczęcie prac nad drugim sezonem, nie mogliśmy życzyć sobie lepszej wiadomości.

uploaded picture Drugi sezon dostał tytuł "Kruk. Czorny Woron nie śpi". Adam Kruk wraca do Białegostoku, gdzie czeka go nowa sprawa. Czy porzucił przeszłość, pożegnał na dobre Sławka i uwolnił się od demonów? Jak zapewniają producenci, mroki przeszłości wciąż będą zataczać kręgi nad policjantem. Od tego się nie uwolni. Dojdą natomiast nowe rzeczy, bo akcja będzie krążyć wokół przemytników i gangów handlujących tytoniem. Dojdą również zabójstwa rudowłosych kobiet. Pojawił się więc motyw seryjnego zabójcy, a Adam będzie próbował rozwikłać tę sprawę i pomóc tym samym pięknej policjantce Justynie (Magdalena Koleśnik), To wszystko? Pewnie Adam Kruk chciałaby, żeby to był koniec perturbacji, ale na zapleczu fabuły czekają go jeszcze konflikty z komisarzem Kołeckim (Leszek Lichota) oraz stresogenne sytuacje związane z narodzinami syna. Sporo tego, ale jeśli spojrzeć na sezon pierwszy i tam było bardzo dużo wątków pobocznych, które jednak udało się doskonale wpleść w główną oś fabularną. 

uploaded picture Kto wystąpi oprócz Michała Żurawskiego, Magdaleny Koleśnik i  Leszkiem Lichotą? Czeka nas podobno kilka niespodzianek obsadowych, ale już teraz możemy zdradzić, że w serialu wystąpią, oprócz wymienionych głównych aktorów, Katarzyna Wajda, Tomasz Włosok, Danuta Kierklo, Dominika Kluźniak i Zbigniew Stryj. Do pracy nad "Kruk. Czorny Woron nie śpi" powróciła zresztą większość osób z ekipy pracującej nad sezonem pierwszym. Reżyserem wciąż jest Maciej Pieprzyca, a napisaniem scenariusza zajął się Jakub Korolczuk. Sam reżyser opowiadając o drugim sezonie powiedział:

"Pierwszy sezon koncertował się na zewnętrznym świecie bohatera, który determinował jego świat wewnętrzny. W sezonie drugim mamy sytuację dokładnie odwrotną. Walka dobra ze złem, która rozgrywa się w głowie Kruka, ma swoje zobrazowanie w świecie zewnętrznym. Problem głównego bohatera determinuje, jaka jest ta opowieść."


Informacją najważniejszą jest natomiast data premiery. "Kruk. Czorny Woron nie śpi" zadebiutuje w telewizji już 9 lipca 2021 roku.

Komentarze

Brak komentarzy