Emma Stone na wspaniałym plakacie do filmu "Cruella" od Disneya. Jest i zwiastun!

Dodano 2021/02/17 199 0

Udostępniony fanom plakat do filmu "Cruella" jasno pokazuje charakter głównej (anty)bohaterki najnowszego filmu ze studia Disneya. To Cruella de Vil, w którą wciela się Emma Stone. Cruella de Vil to postać fikcyjna i główna antagonistka z powieści napisanej przez Dorothy Gladys "Dodie" Smith w 1956 roku. Rozpieszczona dziedziczka fortuny pojawiła się w 17. z kolei pełnometrażowym filmie Disneya "101 dalmatyńczyków" nakręconym w 1961 roku. Już jako postać filmowa pojawiała się w wielu Disneyowych odsłonach, zarówno aktorskich (zagrała ją swego czasu Glenn Close) jak i animacjach, spin-offach i sequelach. We wszystkich wcieleniach Cruella porywa dalmatyńczyki (najczęściej 99) w celu pozyskania ich futra. Dlaczego to robi? Otóż sierść szczeniąt jest delikatna i tylko taka ma szansę sprzedać się w prowadzonym przez Cruellę przedsiębiorstwie futrzarskim. Okrutne, prawda?

uploaded picture    
W chwili obecnej film ma datę premiery ustawioną na 28 maja i jeżeli nic się nie zmieni, widzowie będą mogli go zobaczyć na platformie Disney i miejmy nadzieję, że już niedługo również widzowie w Polsce. Najbardziej jednak ciekawi występ Emmy Stone, która przebyła długą drogę, by w końcu dostać tak nietuzinkową rolę. Najlepsze i najciekawsze występy aktorki proponujemy w naszej liście powiązanych filmów, ale już tutaj wypada wymienić choćby kilka. Emma Stone, która zasadniczo rozpoczęłą swoją karierę na początku XXI wieku. (pierwszy znaczący występ zaliczyła w obrazie "Supersamiec" w 2007 roku) długo tułała się po produkcjach niezależnych, a przełomem był angaż do "Zombieland". Ten niezwykle popularny film postapo z zombie w roli głównej zwrócił na Emmę uwagę fanów kina głównego nurtu. To był rzeczywiście przełom, bo po "Zombieland" zaczęły spływać tylko ciekawsze propozycje. Kilka występów w komediach romantycznych (między innymi "Kocha, lubi, szanuje") i występ w dwóch częściach "Niesamowitego Spider-Mana" u boku Andrew Garfielda. To nie były udane adaptacje powieści graficznych, ale bardzo wywindowały do góry akcje Stone. Na tyle mocno, że twórcy zabiegali o nią, bo była gwarantem popularności. Mocny epizod w "Birdman", główna rola w "La La Land", popularny serial "Maniac" to nieprzerwany ciąg sukcesów komercyjnych. Emma Stone stała się aktorką uznaną, topową, Jej występ w filmie "Cruella" w stylistyce z lat 70. może być jednocześnie jednym z ciekawszych w tym roku występów kobiecych.
uploaded picture

Jednak "Cruella" to nie tylko Emma Stone. Partnerować będą jej nie byle jakie gwiazdy, a na ekranie zobaczymy między innymi Emmę Thompson, Marka Stronga, Paula Walter Hausera (pamiętnego Richarda Jewella z filmu Clinta Eastwooda). Za zdjęcia odpowiada świetny operator, Nicolas Karakatsanis, specjalista od kryminałów i kina akcji. Jego wybór może być o tyle ciekawy, że wygląda na to, że "Cruella" będzie nastawiona właśnie na dynamiczne sekwencje.

uploaded picture

Reżyseruje natomiast Craig Gillespie. Zostawiłem tę informację specjalnie na ostatnią część newsa, bo traktuję to jak wisienkę na torcie. Oczywiście Craig Gillespie miał kilka ciekawych filmów w karierze, ale ja mam na uwadzę jego "Jestem najlepsza. Ja, Tonya", jeden z najlepszych obrazów 2017 roku. I muszę przyznać, że od tamtego czasu czekałem z utęsknieniem na jego kolejny film. Jeżeli tylko pociągnie autorski sznyt znany z filmu z Margot Robbie, wygramy wszyscy.Komentarze

Brak komentarzy