"Dungeons & Dragons" w produkcji. Coraz więcej szczegółów.

Dodano 2021/06/30 574 0

"Dungeons & Dragons" to gra fantasy uważana za prekursora wśród klasycznych fabularnych RPG. Wiecie, karty postaci, siedzenie przy świecach w kilka osób na podłodze, mistrz gry i fantastyczna zabawa. Do tego w mgnieniu oka mijające godziny. Uwierzycie, że ta gra RPG stworzona przez Gary’ego Gygaxa i Dave’a Arnesona ma już 47 lat?! Największy boom na RPG zanotowano w Stanach Zjednoczonych na początku lat 80., ale od tamtego czasu nie zauważono wyjątkowo dużego przyrostu wśród graczy. Mozna nawet pokusić się o stwierdzenie, że RPG z mistrzem gry to mimo wszystko rozrywka elitarna. Wprawdzie nie trzeba mieć szczególnych uzdolnień oratorskich, ale wypada mieć minimum empatii, wyobraźni, być otwartym. Systemów RPG powstało dzisiaj co nie miara. Przygody można rozgrywać w każdym niemal świecie, wcielając się w każdą wymyśloną postać. Wilkołaki, roboty, elfy, z pewnością i przedmioty domowego użytku. Jednak to właśnie "Dungeons & Dragons" pozostanie na zawsze tą pierwszą i wciąż tą najpopularniejszą. Dotąd grało w nią 20 milionów ludzi, co w spektrum rozrywki jakoo takiej wciąż plasuje się w niszy. A jednak "Dungeons & Dragons" rozbudza wyobraźnię w Hollywood, czego mieliśmy kilka niestety nie najlepszych przykładów. Czy najnowsza produkcja, za którą stoi Paramount Pictures ma szansę na renesans wśród RPG? Oby, bo to wspaniała rozrywka, która powinna stać w mocnej opozycji do rynku gier wideo.

uploaded picture Prace nad "Dungeons & Dragons" rozpoczęły się w 2013 roku. Nie zaczęło się najlepiej, bo od przepychanek między wytwórniami, pozwami, ugodami i wyrokami. Summa summarum w grudniu 2017 roku produkcja przeszła pod skrzydła Paramoun Pictures. Zdjęcia rozpoczęły się pod specjalnym epidemicznym rygorem w kwietniu 2021 roku na Islandii. Kolejne plany filmowe to Belfast i Irlandia Północna. Zgadywać tylko można ile perturbacji musiała przechodzić ekipa stosując się do reżimów sanitarnych. Reżyserem widowiska fantasy zostali John Francis Daley i Jonathan Goldstein, panowie z pewnością bardzo dobrze Wam znani. To ten reżyserski duet był odpowiedzialny za nową wersję "W nowym zwierciadle: Wakacje" (nie najgorsza) i cokolwiek śmieszny "Wieczór gier", komedię z Jasonem Batemanem i Rachel McAdams. Czy te dwie komedyjki wystarczyły, by powierzyć panom grube miliony i zaufać w kwestii kina akcji z segmentu fantasty? Bynajmniej nie, ale nie tylko reżyserią panowie się parają. To uznany duet scenarzystów i producentów.

Sama produkcja "Dungeons & Dragons", jak widać, okupiona wieloma problemami, takie same problemy ma na polu filmowania. Ekipa co rusz wraca na plan zdjęciowy i robi tak zwane dokrętki. Zanim jednak wrócimy do zaprezentowania kilku ciekawych zakulisowych zdjęć warto napomknąć o dacie premiery. Pierwotnie mieliśmy zobaczyć film już w nadchodzącym miesiącu, lipcu, a dokładnie 23 lipca. Premiera została później przesunięta na listopad, by dostosować się do innego blockbustera, czyli "Mission Impossible 7". Teraz już wiemy i jest to spore zaskoczenie, że premiera została przesunięta aż do 3 marca 2023. roku!

uploaded picture Do sieci co rusz wpadają kolejne fotki gwiazd w kostiumach i każde takie zdjęcie porusza naszą wyobraźnie. Gdy weźmie się pod uwagę to, że "Dungeons & Dragons" będzie mógł się poszczycić wspaniałą obsadę, pozostaje nam tylko wyczekiwać pełnej zapowiedzi. Kogo więc zobaczymy na ekranie? Michelle Rodriguez, Chris Pine, Hugh Grant, Regé-Jean Page to tylko początek fantastycznie przeprowadzonego castingu. Poniżej więc prezentujemy kilka ujęć bohaterów w kostiumach, głównie od wymienionych filmowych gwiazd. 


uploaded picture

uploaded picture

Komentarze

Brak komentarzy