Do produkcji trafił "Król Lew 2"

Dodano 2020/09/30 504 0

Disney już z pewnością zaciera ręce. Remaki klasycznych animacji w stylu live-action opłaciły się. To fakt. Powrót "Króla Lwa" w tej technice przyniósł dochód w wysokości ponad miliarda dolarów i stał się najbardziej komercyjnym sukcesem 2019 roku. Widzowie, dzieci i dorośli mogli raz jeszcze przeżywać znaną historię. Dla niektórych było to pierwsze spotkanie z bohaterami filmu, a wszyscy kupieni tą opowieścią odetchnęli z ulgą. Będzie ciąg dalszy. Zresztą umówmy się. Wszystko co przynosi ponad miliard dolarów zysku musi mieć kontynuację.

Disney przy okazji włączenia trybów produkcyjnych przy filmie "Król Lew 2" nawiązał współpracę z Barry Jenkinsem, reżyserem "Moonlight", który na ceremonii przyznania Oscarów w 2019 roku zgarnął trzy statuetki, w tym za najlepszy film roku. Nie tylko jednak "Król Lew" jako live-action przyniósł dochody Disneyowi. Podobna historia ma się z "Alladynem" z Willem Smithem w roli głównej. To kolejny remake, który dobił do miliarda dolarów zysków i to kolejny przykład, gdzie franczyza będzie rozwijana. W przypadku "Alladyna" kontynuacja nie będzie jednak oparta na historii znanej z animacji.

Wracając do "Króla Lwa 2" trzeba wskazać kilka istotnych kwestii. Do pracy scenarzysty powraca Jeff Nathanson, który współpracował przy części pierwszej. Z kilku zakulisowych plotek wiadomo, że "Król Lew 2" będzie prequelem dotyczących narodzin Mufasy,.Intrygujące.Dla samego Barry'ego Jenkinsa współpraca z Disneyem to duży krok naprzód w kwestii wysokobudżetowych produkcji. Przypomnę, że nawet ten Oscarowy "Moonlight" to wciąż kino kameralne, nie wychodzące poza rozumienie filmu artystycznego i niskobudżetowego. "Moonlight" kosztował cztery miliony dolarów. To był pełnometrażowy debiut Jenkinsa. Jego kolejnym filmem był równie przejmujący dramat z historią kryminalną w tle "Gdyby ulica Beale umiała mówić". Budżet drugiego filmu podskoczył i wynosił 12 milionów dolarów. Nijak się to jednak ma do pieniędzy, które Disney ulokował w produkcję obrazu "Król Lew" z 2019 roku - 260 milionów dolarów. Część druga mniej kosztować na pewno nie będzie.