"Diuna 2" będzie miała więcej akcji, mówi Denis Villeneuve.

Dodano 2021/10/24 1051 0

Denis Villeneuve mówi, że "Diuna 2" będzie miała znacznie więcej akcji i mniej dialogów niż pierwszy film. Twierdzi też, że będzie to kinowa eksplozja.

Reżyser Denis Villeneuve mówi, że "Diuna 2" będzie miała więcej akcji niż pierwszy film. Kiedy po raz pierwszy ogłoszono, że Villeneuve zajmie się adaptacją powieści science-fiction Franka Herberta, fani "Diuny" zaczęli się zastanawiać, w jaki sposób twórca ożywi epicką historię. Zdecydowano, że najlepszym sposobem opowiedzenia historii jest podzielenie pierwszej książki na dwie części, mimo że Warner Bros oficjalnie nie dał zielonego światła "Diunie 2" w tym samym czasie. Widzowie na całym świecie oglądają teraz pierwszą część, a gdy "Diuna" trafia do kin i HBO Max, reakcje są dość pozytywne.

uploaded picture

Oczekiwania wobec "Diuny" było niewiarygodnie wysokie dzięki gwiazdorskiej obsadzie głównie przy postaci Paula Atreidesa, w którego wcielił się Timothée Chalameta. W skład obsady weszli Oscar Isaac i Rebecca Ferguson jako rodzice Paula, Zendaya jako dziewczyna ze snów Paula o imieniu Chani oraz Jason Momoa jako przyjaciel i mentor Paula, Duncan Idaho. Pozytywne recenzje "Diuny" i dobre wyniki kasowe sprawiły, że szanse na "Diunę 2" wydają się mocniejsze niż kiedykolwiek, a Villeneuve już drażni się jednym ze swoich sposobów, że będzie to obraz zupełnie inny od jego najnowszego filmu.

Podczas wywiadu z serwisem Fandango,Villeneuve opowiedział o tym, jak będzie wyglądało tworzenie "Diuny 2", jeśli tak się stanie. Po wykorzystaniu dużej części dwuipółgodzinnego czasu "Diuna", która stworzyła złożony świat, politykę i postacie, reżyser jest podekscytowany przejściem przez większość konfiguracji. Dla "Diuny 2" oznacza to, że według Villeneuve'a film będzie miał więcej akcji i mniej mówienia, gdyż opowiada kolejną część historii Paula Atreidesa.

"Położyłem podstawę, podstawę dla świata - to już koniec. Nie muszę wyjaśniać większości uniwersum. Teraz mogę po prostu dobrze się bawić z kinem. To właśnie powiem, że myślę, że jeśli kiedykolwiek coś takiego wydarzy się jak część druga, będzie to prawdziwa filmowa impreza. To znaczy, to nie jest właściwe słowo. Przepraszam. Powiem, że to będzie dla mnie filmowy wybuch. Myślę, że mógłbym stworzyć coś znacznie bardziej wbudowanego w filmową akcję, a mniej gadającego."

uploaded picture Ponieważ Villeneuve postanowił podzielić historię "Diuny" na dwa filmy, nic dziwnego, że pierwszy film był bardziej ekspozycyjny i autor poświęcił czas na tworzeniu świata. Mimo to prawdopodobnie jest wielu kinomanów lub tych, którzy oglądają film na HBO Max, którzy będą zaskoczeni stosunkowo niewielką ilością akcji. "Diuna" zawiera kilka różnych sekwencji akcji i walk na miecze, ale większość akcji pojawi się w "Diunie 2" w oparciu o to, jak Villeneuve postanowił podzielić historię.

uploaded picture Teraz, gdy Villeneuve drażni się z widzami (i producentami) i opowiada o zintensyfikowanej akcji w "Diunie 2", publiczność może zacząć być jeszcze bardziej podekscytowana tym, co nastąpi później. Prawdę powiedziawszy, możliwe jest również, że ci, którzy widzieli "Diunę" oczekiwali więcej tradycyjnego filmu science-fiction, nie dadzą szansy sequelowi, ponieważ nie połączyli się z pierwszym filmem. W każdym razie jasne jest, w jaki sposób "Diuna 2" będzie dostarczała więcej akcji. Trwająca walka o władzę między rodem Atreides, rodem Harkonnen i rodowitymi Fremenami Arrakisa to tylko jeden ze sposobów na podmuch akcji. Dodatkowo, sequel może również dalej wykorzystywać gigantyczne robaki piaskowe, aby zwiększyć skalę i wprowadzić jeszcze więcej walczących stron. Warner Bros. będzie musiał najpierw ogłosić "Diunę 2" zanim Villeneuve i fani będą mnożyć i mnożyć spekulacje, co może pomieścić sequel.

Komentarze

Brak komentarzy