Disney+ atakuje. Nowy zwiastun serialu "Loki". Co wiemy?

Dodano 2021/06/06 1315 0

Disney ma już pod skrzydłami największe filmowe marki. Wykupuje studia, podkupuje twórców, jest rozpasaną korporacją, która za nic ma sobie tradycje i miesza przy najbardziej kultowych tytułach. Nie doczekamy się więc nic porządnego dla dorosłego widza spragnionego tanich uniesień, krwi, flaków i roznegliżowanych kobiet. O kategorii R nie mamy co marzyć. To kino dla mas, superbohaterska kolorowa rozrywka i papka dla nastolatków. Czy "Loki" zmieni coś w tym temacie? Z pewnością nie, ale pozostaje nam wierzyć, że za ilością pójdzie w końcu jakość scenariuszy. Pozostaje nam również skupić się na innych aspektach, które najczęściej nie zawodzą przy omawianiu filmowych dzieł. Piszę tu o aktorstwie, aranżacji scen, muzyce. Co więc wiemy o serialu "Loki", który swój debiut zaliczy w najbliższą środę na platformie Disney+?

uploaded picture Twórcą jest Michael Waldron, a akcja oparta jest na franczyzie Marvel Comics. Fabuła skupia się na postaci Lokiego, który tworzy sobie nową oś czasu. Całość rozgrywa się oczywiście w uniwersum Marvela. Waldron jest również producentem, a pierwszy sezon, czyli sześć odcinków reżyseruje Kate Herron. W główną rolę wciela się ponownie Tom Hiddleston, a z innych głośnych nazwisk zobaczymy tutaj Owena Wilsona, Gugu Mbatha-Raw i Wunmi Mosaku. Seria z Hiddlestonem jako Lokim została potwierdzona w listopadzie 2018 roku. Waldron został zatrudniony w lutym 2019 roku, a Herron dołączyła do zespołu w sierpniu 2019 roku. Filmowanie rozpoczęło się w styczniu 2020 roku w Atlancie w stanie Georgia, ale zostało wstrzymane w marcu 2020 roku z powodu pandemii COVID-19. Produkcja została wznowiona we wrześniu 2021 roku roku i zakończona w grudniu. Tyle w sprawach organizacyjnych i produkcyjnych. Sześć nadchodzących odcinków "Lokiego" będzie częścią czwartej fazy MCU.


Fabuła? Rozpoczyna się w momencie kradzieży Tesseraktu Tony'emu Starkowi. Loki zostaje zatrzymany przez agencję zajmującą się kontrolowaniem osi czasu w multiwersum. Time Variance Authority, bo o nich mowa będzie jednak musiała zwrócić się do Lokiego z pomocą. Tylko on bowiem będzie mógł złapać tego, który wprowadza zmiany w linii czasu. Wiemy z trylogii "Powrót do przeszłości", że zaburzenie continuum czaso-przestrzeni to nie przelewki.  
uploaded picture Co jeszcze wiemy o nadchodzącym serialu? Muzykę do całości komponuje Natalie Holt, a autorką zdjęć jest Autumn Durald. Wydaje się więc, że "Loki" wyrasta powoli na serial kobiecy. Operatorka Autumn Durald pracuje w branży od 2007 roku, a na swoim koncie ma już takie tytuły jak "Moja gwiazda. Teen Spirit" z Elle Fanning w roli głównej. Ilustracje muzyczne Natalie Holt zostały natomiast docenione przez kapitułę przyznającą nagrody Emmy za serial "Wiktoria". Czy "Loki" spełni natomiast oczekiwania fanów MCU? Na pewno będzie czymś świeżym, a ci sami fani już od dawna domagali się spin-offów dla kolejnych bohaterów z uniwersum. Po poprzednich serialach z platformy Disney+, czyli "WandaVision" i "Falcon i Zimowy Żołnierz" przyszedł czas na poszerzenie spektrum i skupienie się na nowych historiach. To w rzeczy samej dobrze, że twórcy dostali wolną rękę w tej kwestii. Osobiście liczę, że "Loki" przyniesie kolejny łyk świeżego powietrza dla superbohaterskiego segmentu.

Komentarze

Brak komentarzy