Czy piąty film o Predatorze ma szansę stać się kultowy? Już niedługo premiera "Prey"!

Dodano 2022/05/18 1129 0

"Prey", piąty film z serii o Predatorze nadchodzi! Akcja "Prey" toczy się w 1719 roku i podąża za wojowniczką Komanczów o imieniu Naru (Amber Midthunder), która jest zmuszona walczyć z Predatorem, który przybył, by polować na nią i jej lud. Z akcją na setki lat przed pojawieniem się oryginalnego Predatora, "Prey" opiera się na micie łowcy obcych, który powstał w pierwszym filmie.

W "Predatorze" amerykańska jednostka paramilitarna przygotowuje się do walki z niewidzialnym wrogiem, a partyzantka Anna (Elpidia Carillo) przekazuje Holendrowi (Arnold Schwarzenegger) legendę o kosmicie. Wyjawia, że w folklorze Ameryki Łacińskiej niewidzialny zabójca przybywa w gorących latach, by zdobyć ludzkie głowy i jest złowieszczo znany jako "Demon, który robi trofea z człowieka". "Prey" jest więc doskonale fabularnie wyposażony, aby dać widzom bardziej bezpośrednie spojrzenie na to, jak ludzie zinterpretowali pojawienie się Predatora.

uploaded picture "Prey" pokaże Predatora w otoczeniu, w którym jego zaawansowana technologia, kamuflujący płaszcz i potworny wygląd będą wydawać się jeszcze bardziej niewytłumaczalne dla ściganych ludzi. Jako główny ludzki bohater w"Prey", Naru może być tą, która przekaże swoją wiedzę o Predatorze wśród Komanczów, a historia rozprzestrzeni się następnie wśród innych plemion indiańskich. Oczywiście, bez pełnego kontekstu, w którym Predator jest kosmitą z innego świata, hipoteza Naru i jej kolegów Komanczów na temat pochodzenia myśliwego będzie miała pewien stopień interpretacji. Wracając do historii Anny, ta wiedza zawsze była jednym z najciekawszych elementów serii Predator .

uploaded picture Ponieważ Predatory są dość tajemniczy w odniesieniu do swoich polowań na Ziemi, ludzie przez wieki mieli dość informacji na ich temat, by mogli z tej wiedzy korzystać. To często powodowało, że Predator był interpretowany w kategoriach demonicznych i nadprzyrodzonych poprzez wierzenia różnych kultur. "Predator 2" pokazał, że Predator był również interpretowany jako bestia z innego świata w folklorze Jamajki. "Alien vs. Predator" ustalił, że starożytni ludzie uważali Predatorów za bogów. "Prey" jest w wyjątkowej pozycji, aby pokazać legendę rdzennych Amerykanów, która faktycznie rozwija się w czasie rzeczywistym.

Seria "Predator" weszła na drogę pełną wybojów, ale jedną z jej najlepszych cech jest legenda samego Predatora. Zanim ludzie zdobyli technologię pozwalającą na prawdziwe zrozumienie tego, czym jest Predator, pomysły różnych kultur na jego temat sprawiły, że Predator stał się filmowym potworem przesiąkniętym wspólnymi, ale zróżnicowanymi ludzkimi mitologiami. "Prey" może kontynuować tę tradycję, pokazując jednocześnie tworzenie długiej spuścizny Predatora przez jedną z wielu ludzkich kultur, które spotkały go w przeszłości.

Komentarze

Brak komentarzy

Gorące Newsy