"Czarna Wdowa" zaliczyła wspaniałe otwarcie w kinach. Komentarze wyników + RECENZJA

Dodano 2021/07/11 1523 0

Wielu przewidywało sukces, ale niewielu marzyło o takim otwarciu. "Czarna Wdowa" zaliczyła najlepszy start od czasu "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie". Faktem jest, że do pełnego rozhulania się filmowych premier długa droga, ale w czasie, gdy do kin zaczyna chodzić coraz więcej osób, producenci zapewne i tak cieszą się z tego sukcesu. Już "Szybcy i wściekli 9" zwiastowali pewien przełom dla kin i z wynikiem pierwszego weekendu, czyli 70 milionów dolarów dali powód do radości. Jednak dopiero "Czarna Wdowa" przyniosła konkretny przychód, a Marvel chwali się, że jest tu mowa o zawrotnej sumie 215 milionów dolarów. Tak o niewątpliwym sukcesie opowiada Kareem Daniel, prezes Disney Media:

"Po raz kolejny Marvel dostarczył wyjątkowy film ku uciesze fanów na całym świecie, a "Czarna Wdowa" osiągnęła wiele kamieni milowych na obecnym rynku. Dobre wyniki "Czarnej Wdowy"" w ten weekend potwierdzają naszą elastyczną strategię dystrybucji udostępniania filmów franczyzowych w kinach, aby uzyskać prawdziwe wrażenia filmowe. Ponieważ dotyczy to również czasu pandemii i COVID-19, które wciąż istnieją na całym świecie, my zapewniamy konsumentom wybór, ponieważ niektórzy wolą oglądać Disney+ w domu".

uploaded picture Dodatkowe oświadczenie wypuścił Alan Bergman, prezes Disney Studios Content

"To niesamowite widzieć publiczność na filmie "Czarna Wdowa", dwa lata bez nowego filmu z Marvela, Spektakularny weekend otwarcia pokazuje, jak fani byli głodni, aby zobaczyć swoją ukochaną Avengerkę w swojej własnej historii. Nie ma wątpliwości, że warto było czekać - Cate Shortland, Scarlett Johansson i zespół Marvel Studios dostarczyli wyjątkowy film, który kontynuuje dziedzictwo twórczej doskonałości, gdy Marvel Cinematic Universe rozszerza się i wkracza w nową erę."

uploaded picture Jaka jest więc naprawdę "Czarna Wdowa" i czy tylko wynikami box-office można mierzyć jej wartość? Oczywiście wyniki kasowe to nie wszystko, ale "Czarna Wdowa" to przede wszystkim bardzo dobry film rozrywkowy. Nakręcony przez kobietę, z kobiecymi rolami (mężczyźni w "Czarnej Wdowie" to ledwie promil castingu). O kobietach, z motywami rodzinnymi, z silnym przesłaniem feministycznym "Czarna Wdowa" jest filmem potrzebnym, ale też doskonale napisanym. HIstoria dotyczy rzecz jasna Natashy Romanoff, która nie można znaleźć spokojnej okolicy dla swojego ciała i duszy, bo wciąż odzywają się demony przeszłości. Tym razem chodzi o ugrupowanie Czerwony Pokój. Organizacja wychowała również Natashę i to dzięki tej samej organizacji Czarna Wdowa posiadła wszystkie swoje mordercze zdolności. Jednak Czerwony Pokój to głównie ugrupowanie terrorystyczne, w którym zasady działania są nad wyraz proste. Porywane są za młodu dziewczynki i szkolone na płatne zabójczynie. Czarna Wdowa postanawia ukrócić ten proceder, a pomaga jej siostra, również wychowanka tego przybytku. "Czarna Wdowa" to film wyładowany empatią, z pięknie zaaranżowanymi scenami rodzinnymi, w których twórcy opowiadają o toksycznych związkach pomiędzy rodzicami (wspaniała, ale też bardzo zabawna rola Davida Harboura), a dziećmi. Prym powinna wieść tu Scarlett Johansson, ale po prawdzie oddaje tu w większości scen pola Florence Pugh. Florence Pugh jest bez bębna i można śmiało napisać, że kradnie show. Jaki jest jeszcze film? Szybki, ze świetnymi efektami specjalnymi, bezkolizyjnym montażem i przez to diabelnie dobrze zaaranżowanymi scenami akcji. Obecnie to najlepszy film w kinach, więc spieszcie się go obejrzeć właśnie na dużym ekranie.  
Komentarze

Brak komentarzy