Chloë Grace Moretz w zwiastunie filmu „Mother / Android”.

Dodano 2021/11/21 417 0

Zwiastun filmu z platformy Hulu "Mother / Android" z Chloë Grace Moretz w roli głównej pojawił się przed jego grudniową premierą. Moretz gra w filmie dziewczynę o imieniu Georgia, która jest w zaawansowanej ciąży. Próbuje uciec z kraju u boku swojego chłopaka Sama, granego przez gwiazdę "Detroit", Algee Smitha. Dwójka bohaterów decyduje się na ten dramatyczne krok, bo świat jest targany wojną z formacjami na usługach zbuntowanej sztucznej inteligencji. Kłania się zatem Skynet z Terminatora. "Mother / Android" został napisany i wyreżyserowany przez scenarzystę "Project Power" Mattsona Tomlina, a nadchodzący thriller sci-fi Hulu będzie jednocześnie jego reżyserskim debiutem.

uploaded picture Moretz nie są obce mroczniejsze filmowe role, bo rozpoczęła karierę filmową jako Chelsea Lutz w remake'u "The Amityville Horror" z 2005 roku. Pomimo chłodnego przyjęcia filmu, Moretz nadal udowadnia, że jest aktorką zdolną zagrać w wielu gatunkach, pojawiając się w hitach, takich jak chociażby "Kick-Ass", który łączył komedię i akcję, czy niedoceniany "Hugo" Martina Scorsese i oszałamiający romantyczny horror "Pozwól mi wejść". Ponieważ kariera Moretz jest już pełna wampirów, duchów i wszelkiego rodzaju ludzkiego diabelstwa, "Mother / Android" pokaże aktorkę wcielającą się w wadliwe roboty.

Na niecały miesiąc przed pojawieniem się "Mother / Android" na Hulu, usługa przesyłania strumieniowego podrzuciła nam pierwszy zwiastun filmu. Zwiastun rozpoczyna się od spojrzenia na głównych bohaterów Georgię i Sama koczujących w dziczy, zanim szybko uciekną przed niespodziewanym atakiem AI. Świąteczna scena retrospekcji kładzie podwaliny pod to, jak rozpoczął się rozpad społeczeństwa, z barmanem AI podczas przyjęcia bożonarodzeniowego. W napiętej scenie pod koniec zwiastuna Grace Moretz próbuje przedrzeć się przez strzelaninę siedząc na wózku inwalidzkim. Obejrzyjcie zwiastun:


Do tej pory Hulu trzymało swoje karty zasłonięte, a zwiastun daje najlepsze spojrzenie na to, jak film się rozegra. To długa droga do ustalenia tonu filmu, ponieważ oglądanie ciężarnej Grace uciekającej przed kilkoma wydarzeniami z przerażającą, topniejącą twarzą AI wydaje się być naprawdę ekscytującym spektaklem. Podczas gdy w zwiastunie pokazano wiele strzelanin i akcji, jest też wiele momentów, gdy widać, że scenarzyści zainwestują czas w rozwój postaci. Wygląda również na to, że "Mother / Android" uniknie błędów podobnych filmów, pokazując różne etapy apokalipsy robotów, z jedną sceną ukazującą miasto w środku upadku, podczas gdy inna pokazuje już konkretną grupę bojowników o wolność, nadając tłu filmu znacznie więcej głębi, przez co nie można go po prostu pomylić z prostym thrillerem science-fiction.

uploaded picture Ponieważ akcja filmu wygląda na taką, że będzie eksplorować swoją historię, oferując jednocześnie mnóstwo akcji, napiętych momentów i rozwoju postaci, "Mother / Android" może być doskonałym przykładem obrazu zrobionego uczciwie i rzetelnie. Jest to wprawdzie gatunek, który Hollywood eksploatował ponad miarę, ale w ostatnich latach pojawiło się bardzo niewiele naprawdę fantastycznych thrillerów ze scenariuszem o zbuntowanych robotach (jednym z przykładów może być "Ex Machina"). Jeśli jednak film nie zadziała za dobrze dla Tomlina, poprowadzi on również nadchodzący serial anime "Terminator" na Netflix. Tylko czas pokaże, gdzie "Mother / Android" zasiądzie na długiej liście filmów o apokalipsie robotów, ale z Moretz na czele obsady, z pewnością będzie to co najmniej dobrze zagrany i zabawny thriller.

Komentarze

Brak komentarzy