Biopic o Marilyn Monroe na Netflix z kategorią wiekową od 17 lat. Znamy szczegóły.

Dodano 2021/10/13 445 0

Netflix przyznał nadchodzącemu filmowi biograficznym w reżyserii Andrew Dominika, "Blonde", który będzie eksplorował życie ikony popkultury Marilyn Monroe, kategorią wiekową NC-17. Co to oznacza i jak wyglądają szczegóły nadchodzącej produkcji?


Film biograficzny o Marilyn Monroe z Netflix, "Blonde" ma otrzymać ocenę NC-17. Film opowiadający o losach XX-wiecznej ikony popkultury i symbolu seksu, oparty jest na powieści Joyce Carol Oates. "Blonde" był rozwijany już w 2010 roku, zmagał się wciąż z trudnościami w postaci finansowania i niemożności utrzymania wiodącej aktorki.

uploaded picture Początkowo Naomi Watts była reklamowana jako gwiazda w biografii, ale później została zastąpiona przez Jessicę Chastain. Następnie, w 2019 roku ogłoszono, że Ana de Armas zagra rolę Marilyn. Projekt kierowany przez całkowicie zdeterminowanego Andrew Dominika wszedł na właściwe tory dopiero na początku 2019 roku, a główne zdjęcia rozpoczęły się wreszcie w sierpniu 2019 r., dokładnie po tym, jak Netflix przejął pałeczkę.

uploaded picture Razem z de Armas występują Adrien Brody, Bobby Cannavale, Sara Paxton, Julianne Nicholson, Rebecca Wisocky i Toby Huss. W najnowszym wydaniu magazynu Slash Film redakcja informuje, że Netflix przyznał "Blondynce" ocenę NC-17. Andrew Dominik, który okazał się odporny na sugestie, aby zobaczyć wcześniejsze biografię, rzekomo napotkał pewien opór ze strony Netfliksa w stosunku do pożądanej oceny z kategorią wiekową. Platforma streamingowa rzekomo miała problem z niektórymi bardziej obrazowymi treściami o charakterze seksualnym i fizycznym, które Dominik starał się przedstawiać, ale w końcu Netflix ugiął się pod naciskami twórcy.

uploaded picture "Blonde" bada życie Marilyn Monroe jako ukochanej ikony amerykańskiego społeczeństwa, ale także dokumentuje jej życiowe trudności. Niektóre z najtrudniejszych okresów w życiu Monroe niewątpliwie miały miejsce w jej młodości i obejmowały również jej doświadczenia z napaściami seksualnymi i molestowaniem. Dominik, znany ze swojej fascynującej pracy nad "Chopperem" i "Zabójstwem Jessego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda", prawdopodobnie przekroczył granice w swoim najnowszym filmie, aby właściwie zademonstrować zmagania znoszone przez Monroe. Szczególnie w czasach przed #metoo, wydaje się rozsądne, aby Netflix pozwolił sobie na dodatkową swobodę bez całkowitego lekceważenia swoich standardów dotyczących treści seksualnych.


Premiera w 2022 roku! Będziemy informować na bieżąco!