10 najlepszych filmów na święta.

Dodano 2020/12/20 555 0

Ten szczególny filmowy czas w roku wymaga również wyjątkowych tytułów. Szlagiery znacie, nie zabrakło ich również w naszej wyliczance, chociaż tym razem odpuściliśmy "Kevin sam w domu". Ktoś się może spytać "Ile można?". Owszem, można na okrągło, bo z filmami na święta jest tak samo jak z muzycznymi przebojami. Usłyszany wiele razy, będzie cieszył się dużą popularnością w eterze. Przecież nikt z nas nie odpuści wysłuchania do końca ulubionego kawałka w radiu, tak samo jak każdy z nas zatrzyma się na kanale telewizyjnym, gdzie leci finał "Szklanej pułapki". Proponujemy więc 10 najlepszych filmów na święta (to nie są miejsca, a jedynie wyliczanka).  Każdemu towarzyszy krótkie polecenie z naszej strony, bo przecież dłuższych nie wymagają!"W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju"

Chevy Chase at his best, czyli rodzina Griswoldów spędza święta. Cały czas zabawny z wieloma kultowymi scenami jest jedną z najlepszych komediowych rozrywek telewizyjnych. Nie ma drugiej takiej rodziny i nie ma drugiego takiego niespodziewanego gościa przy stole jak kuzyn Eddie (Randy QUaid). Pamiętacie tam przecież wszystko i wszystko raz jeszcze chętnie zobaczycie, jak ten moment, gdy Clark podłącza lampki choinkowe przed domem. "Szklana pułapka"

Klasyk kina akcji i jednocześnie jeden z najlepszych filmów w tym gatunku. Święta w Nakatomi Plaza i walka samotnego gliniarza z szajką złoczyńców przetrzymujących zakładników to esencja tak zwanego hi-tech thriller. Jest to być może najlepsza rola Bruce'a WIllisa, a sam film dostał arcy-łotra Hansa Grubera (nieoceniony w tym występie Alan Rickman)